Helena Wiktoria - komiksowa premiera od Panny N już we wrześniu!

Dodany przez: Urd - 2018-08-24 16:20:13 - 2181 unikalnych wyświetleń;

Na dobry początek weekendu mamy dla Was świetną komiksową nowość. Już 14 września na Międzynarodowym Festiwali Komiksu i Gier w Łodzi będzie miała premierę "Helena Wiktoria" #1 autorstwa Katarzyny "Panny N" Witerscheim! Dodatkowo, każdy, kto zamówi w naszym sklepie komiks przed datą premiery, otrzyma unikatową pocztówkę z serii. Opis "Heleny Wiktorii" prezentujemy poniżej, zaś zamówienia można składać klikając TUTAJ.

"Helena Wiktoria" #1
Bytom, 1875 r. Po śmierci Stanisława Krolla ogromny majątek trafia w ręce jego ośmioletniej siostrzenicy, Heleny Wiktorii Kocik. Mimo sprzeciwów rodziny, w tym żony zmarłego, testamentu nie da się podważyć – huty, kopalnie i ziemie przechodzą w ręce dziewczynki. Wkrótce po pogrzebie Helena Wiktoria wyjeżdża z rodzicami w podróż po Europie. Po dziesięciu latach wraca do kraju jako dziedziczka for¬tuny, a zarazem idealna kandydatka na żonę dla każdego arystokraty pragnącego ratować upadający majątek. Jednak w sercu Heleny rodzą się ambicje daleko wykraczające poza korzystny mariaż – chce godnie zastąpić zmarłego wuja w zarządzaniu majątkiem. Mimo dezaprobaty krewnych odnawia też znajomość z Arturem – ubogim studentem nauk medycznych, a zarazem jej najdroższym przyjacielem z dzieciństwa. Czy w obliczu intryg i spisków wśród najbliższych dziewczyna zdoła wywal¬czyć dla siebie przyszłość, jakiej pragnie?

Katarzyna „Panna N” Witerscheim – rysowniczka, autorka komiksów interne¬towych. W swoim wieloletnim dorobku artystycznym zdołała zgromadzić liczne projekty, z których największy rozgłos przyniósł jej wciąż powstający webko¬miks „Slavonica”, a także nowatorska inicjatywa prowadzona na Instagramie – 1995Regi. Miała okazję współpracować z takimi scenarzystkami jak Kelly Thompson i Magdalene Visaggio przy komiksach „Jem and the Holograms” i „Sex Death Revolution”. Po więcej informacji na temat twórczości autorki zapraszamy na stronę panna-n.com.