Nowości wydawnicze

Dodany przez: Urd - 2015-06-01 14:58:59 - 5350 unikalnych wyświetleń;

Jak sami zauważyliście, mamy za sobą niesamowicie ciężkie tygodnie. Po Pyrkonie wiele różnych rzeczy nałożyło się na siebie w bardzo niekorzystny sposób. Sytuacja wydawnicza również zmieniała się z prędkością uniemożliwiającą nam udzielenia konkretnych odpowiedzi na większość Waszych pytań. Teraz jednak wszystko powoli zacznie wracać do normy. Na Magnificon przygotowaliśmy dla Was cztery premiery, jednak w związku z uszkodzeniem maszyn w drukarni (dopełniając komplet nieszczęść), żadna nich nie zdążyła dotrzeć na konwent i z tego powodu jest nam bardzo przykro. Dostaliśmy jednak informację, że dziś wieczorem/jutro dostarczony zostanie nam: "Servamp" #1, "Girl Friends" #4, "Oblubienica czarnoksiężnika" #2. Liczymy też, że najnowszy numer „Otaku” trafi do nas w tym tygodniu.

Aby trochę ulżyć Wam w czekaniu, przygotowaliśmy również przykładowe strony do kolejnych 7 tytułów, w tym trzech, które dopiero się ukażą: - "Servamp" #1
- "Oblubienica czarnoksiężnika" #2
- "Girl Friends" #4
- "Jak zostałam bóstwem!?" #1
- "Giga Tokyo Toy Box" #4
- "No.6" #3
- "Acid Town #4"
- "5 cm na sekundę" #2
Dodatkowo przykro nam bardzo, ale byliśmy zmuszeni przesunąć premierę "Monster Musume" na wakacje - po raz pierwszy współpracujemy z tym wydawcą, nie przewidzieliśmy, że kwestie akceptów tak bardzo się przeciągną.

Tak jak mówiliśmy na Pyrkonie, wydanie kolejnych tomów "Księcia Piekieł" i "Loveless" blokował fakt, że czekaliśmy na kontrakt z przedłużeniem umowy. Dziś dokumenty do nas dotarły i liczymy, że lada dzień otrzymamy wszystkie materiały. Gdy to się stanie nie przewidujemy już podobnych przerw w ich cyklu wydawniczym. Za to opóźnienie przepraszamy, niestety oprócz wysyłania ponagleń nic nie możemy zrobić.

KONKURS! Instant Cosplay z serii Spice & Wolf

Dodany przez: Urd - 2015-05-15 16:06:43 - 3779 unikalnych wyświetleń;

Pamiętacie nasz ostatni konkurs cosplayowy? My wciąż o nim myślimy, bo Wasze stroje były po prostu prześwietne! A, że w komentarzach prosiliście o kolejne konkursy przebierankowe, postanowiliśmy ogłosić nowy konkurs na instant cosplay! Tym razem chcielibyśmy, żebyście wcielili się w postać Horo i Lawrence’a z jednej z naszych ulubionych mang – „Spice and Wolf”. Wykorzystać możecie wszystko, co wpadnie Wam w ręce – przede wszystkim liczy się Wasza kreatywność! Kto wie – może firanka, patelnia, trochę waty i stary dywan uda się przerobić na wspaniały strój? Do wygrania wybrany tomik mangi z naszej oferty, słodkie upominki oraz zestawy przypinek. Satysfakcja z metamorfozy – bezcenna!

ZASADY KONKURSU:
- Technika wykonania i materiały: nieograniczone (od szczotki począwszy, przez prześcieradło, po oponę do malucha – hulaj dusza!). Strój trzeba jednak skonstruować samemu (kupnym kreacjom mówimy NIE!)
- Jedna osoba może zaprezentować JEDNO zdjęcie w kostiumie.
- Zdjęcia należy wysyłać DO KOŃCA WEEKENDU (niedziela godz. 23:59), na adres: konkurs@otaku.pl w tytule wpisując: „cosplay spice”.
Wyniki konkursu (tym razem to nasze wydawnicze jury będzie decydować o przyznawanych nagrodach) oraz galeria wszystkich zdjęć zostanie zamieszczona w poniedziałek/wtorek na naszym profilu. Jeśli chcecie przypomnieć sobie jak wyglądały stroje w konkursie na instant cosplay z serii „Jak zostałam bóstwem!?”, możecie je obejrzeć TUTAJ.

Do zobaczenia na Warszawskich Targach Książki!

Dodany przez: Urd - 2015-05-12 19:30:04 - 4564 unikalnych wyświetleń;

Pora na Warszawskie Targi Książki! Już w tym tygodniu będziemy tam na Was czekać ze stoiskiem, które przygotowaliśmy dla Was wraz ze Studiem JG. Oprócz całej masy akcesoriów będziecie mogli zakupić na nim mangi polskich wydawców z 10% rabatem! Ale to jeszcze nie koniec - szykujemy również wspaniałą wystawę figurek. Prezentowane eksponaty z pewnością zachwycą nie tylko kolekcjonerów. Oprócz tego, Studio JG przygotowało dla fanów „Adventure Time” miłą niespodziankę, wszyscy chętni będą mieli bowiem okazję zrobić sobie zdjęcie z bohaterami tej zwariowanej serii. Ogromniasty Finn i Jake już ćwiczą pozy i miny w nadziei na udaną sesje z czytelnikami.

Przypominamy, że Warszawskie Targi Książki odbędą się w dniach 14-17 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas imprezy będzie można zdobyć autografy znanych autorów, zakupić nowości wydawnicze i bestsellery, wziąć udział w warsztatach i debatach, odwiedzić stoiska ponad 850 wystawców. Równie ciekawa oferta została przygotowana także dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem imprezy.

14 maja 2015 (czwartek) 10.00-18.00
15 maja 2015 (piątek) 10.00-19.00
16 maja 2015 (sobota) 10.00-19.00
17 maja 2015 (niedziela) 10.00-17.00

Jeszcze dziś (13 maja) można nabyć tańsze bilety w przedsprzedaży.

Druga i ostatnia część 5 cm na sekundę już w sprzedaży

Dodany przez: Urd - 2015-05-05 14:23:16 - 5439 unikalnych wyświetleń;

Choć niektórzy z Was mieli okazję zakupić na Pyrkonie lub dostać w prenumeracie drugi tomik mangi "5 cm na sekundę #2" dziś oficjalnie ma ona swoją premierę. Piękna historia zamknięta w dwóch tomach - polecamy jako lekturę na tę specjalną porę roku. Bo właśnie teraz kwiaty wiśni spadają z prędkością 5 centymetrów na sekundę...

"5 cm na sekundę #2"
Po przeprowadzce Takaki próbuje ułożyć sobie życie z dala od Akari. Mimo iż stara się stłumić swoje emocje, nie może przestać myśleć o swojej dawnej miłości. Uczucie to coraz bardziej utrudnia mu normalne życie. Każdy nowy związek naznaczony zostaje piętnem przeszłości, a sam Takaki nie jest w stanie wykształcić głębszych relacji z innymi ludźmi – zwłaszcza z kobietami. Czy będzie mu dane jeszcze spotkać Akari? A może uczucie, które go dręczy wcale nie jest już miłością… Czy zdarzy się jeszcze mały cud?

Przypominamy zatem:
- wtorek - manga dostępna jest w sklepie stacjonarnym Yatta.pl w Warszawie
- środa - tomik będzie można zakupić w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, w sieci salonów empik i sklepach komiksowych

Wydamy Noragami i Tonari no Kaibutsu-kun!

Dodany przez: Urd - 2015-04-29 14:23:21 - 11877 unikalnych wyświetleń;

Pyrkon, Pyrkon i po Pyrkonie. Miesiące przygotowań, potem kilka dni szaleństwa i intensywnej pracy, na koniec drzemka życia i wracamy z nową energią. Ci z Was, którzy mieli okazję odwiedzić nasz panel na konwencie znają już nasze dwie mangowe nowości. Niezwykle cieszymy się mogąc potwierdzić, że wydamy długo wyczekiwane "Noragami" i "Tonari no Kaibutsu-kun"! Od tego momentu ruszają także prenumeraty obydwu tytułów, które ukazywać się będą w cyklu dwumiesięcznym. Szczegóły wydań już wkrótce.

"Noragami" #1
Gdy jesteś bezdomnym, pomniejszym bóstwem, które ciuła drobniaki w nadziei na wzniesienie własnej świątyni, uczysz się nie przebierać w ofertach. Yato jest właśnie w takiej sytuacji. Jego boski marketing jest równie agresywny, co niewybredny - do tego stopnia, że nasz młody bóg zostawia swój numer kontaktowy nawet na ścianie szkolnej toalety. I tak właśnie, odpowiadając na każdą modlitwę swoich potencjalnych wyznawców, pewnego dnia ścigając zgubionego kota, o mało nie wpada pod autobus. Na pomoc rzuca mu się jednak nastoletnia Hiyori, sama niemalże tracąc życie. Yato decyduje się uratować dziewczynę jednak w konsekwencji Hiyori zyskuje bardzo nietypową przypadłość, a jej życie zmienia się nie do poznania...

"Tonari no Kaibutsu-kun" #1
Shizuku Mizutani dokładnie wie czego chce od życia - mieć w przyszłości pracę, w której zarabiałaby konkretną sumkę. Wie również, że aby to osiągnąć, jej wyniki w nauce muszą być nienaganne, zatem całą swoją energię wkłada w swój własny rozwój intelektualny. Dla niej zawieranie przyjaźni i życie społeczne to tylko strata czasu. Pewnego dnia dostaje polecenie, aby dostarczyć materiały z lekcji uczniowi, który został zawieszony w prawach ucznia. Co tu dużo mówić - Haru Yoshida, to postrach całej szkoły i okolic, a historie krążące na jego temat nadawałyby się na scenariusz horroru. Gdy jednak dwójka bohaterów spotyka się, a do Haru dociera, że Shizuku zrobiła dla niego coś miłego, jego charakter zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. W jego oczach są już przyjaciółmi. Dziewczyna nie jest co prawda pewna, czy ten obrót sytuacji bardziej ją szokuje czy przeraża, ale machina poszła w ruch. Czy ta kompletnie aspołeczna para może znaleźć wspólny język?

Zakładka od Studia JG i Hakusenshy!

Dodany przez: Naq - 2015-04-23 07:44:14 - 3703 unikalnych wyświetleń;

Wspólnie z japońskim wydawnictwem Hakusensha przygotowaliśmy niespodziankę dla prenumeratorów pierwszego tomu "Jak Zostałam Bóstwem!?" oraz wszystkich osób, które kupią tę mangę podczas jej premiery na Pyrkonie (już w ten weekend!).

Właśnie trafiły do nas prześliczne zakładki idealnie nadające się do użycia w tej właśnie mandze :)

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... Następny › Ostatni »