Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!

Dodany przez: Yanek - 2015-03-23 15:54:54 - 23224 unikalnych wyświetleń;


Aby wynagrodzić Wam wszystkie smutki związane z poniedziałkiem, przygotowaliśmy dla Was wiosenny deszcz nowości!
Nie przeciągając zatem dłużej – pierwszym tytułem jaki dla Was mamy, jest manga, o którą wielokrotnie nas prosiliście, mianowicie zamknięta w siedmiu tomach kolejna seria przygód Alicji: „Clover no Kuni no Alice - Walc Kota z Cheshire” – tym razem trafimy do Krainy Koniczyny.
Drugą niespodzianką, jaką dla Was mamy jest manga, która swoimi okładkami trochę błędnie sugeruje gatunek yaoi. Niech nie zrażają się przeciwnicy tego gatunku, ponieważ ten element będzie jedynie bardzo subtelnym dodatkiem do niezwykle intrygującej fabuły. A mowa oczywiście o „Ilegenes”.
Zapowiedzią której byliście szczególnie ciekawi było oczywiście wielokrotnie wspominane light novel. A jest to świetna szkolna komedia, na podstawie której powstała ciesząca się dużą popularnością manga i anime: „Toradora!”.
Na koniec zaś pozostał ten interesujący wszystkich tytuł, którego raczej niewielu spodziewało się zobaczyć na polskim rynku. Miło nam zatem ogłosić, że otwieramy się na zupełnie nowy obszar gatunkowy, który z pewnością ucieszy wszystkich dorosłych fanów płci męskiej. Przed Wami – „Monster Musume”, którego animowana wersja niedawno została zapowiedziana na wakacje. Równocześnie - rusza także nasz nowy projekt wydawniczy „Osiem Macek” - pod jego logiem ukazywać się będą komiksy, na które zabrakło miejsca w naszym podstawowym katalogu wydawniczym. Pierwsza publikacją tego imprintu będzie właśnie seria „Monster Musume”.

To już wszystkie z wymienionych premier.

Usatysfakcjonowani?

Zapewne. I zapewne też nie wszyscy – przecież dobrze Was znamy. Ale spokojnie, dla tych ostatnich dodamy, że otrzymaliśmy już kolejne ciekawe licencje i gdy tylko zakończymy wszelkie formalności niezwłocznie je Wam ogłosimy!

Alicja w Krainie Koniczyny - Walc Kota z Cheshire
Tytuł oryginalny: Clover no Kuni no Alice - Cheshire Neko to Waltz
Autor: Mamenosuke Fujimaru, QuinRose
Gatunek: romans, fantasy,
Liczba tomów: 7 (seria zakończona)
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: lipiec 2015
Opis: Nadszedł czas ma kolejne przygody Alicji! Tym razem trafia ona do Krainy Koniczyny – nie jest jednak sama, towarzyszy jej kot z Chashire o imieniu Borys. Ale oczywiście w tej wersji nie tylko ma różowiutkie, futerkowe uszka, ale też jest niezwykle przystojnym młodzieńcem. Od którego zresztą bardzo trudno jej się będzie opędzić. Ale czy romans z takim lekkoduchem to na pewno dobry pomysł? W końcu Alicja miała już okazję przekonać się, że romanse w Krainie Czarów nie zawsze muszą się kończyć jak w bajce.
Ilegenes - Kokuyou no Kiseki
Autor: Kachiru Ishizue, Mizuna Kuwabara
Gatunek: akcja, science fiction, szkolne życie
Liczba tomów: 5 (seria zakończona)
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: lipiec 2015
Opis: Ilegenes to wyspa będąca znanym na całym świecie ośrodkiem badań, symbolem postępu technologii i inżynierii genetycznej. Jednak zarówno oficjalne badania, jak i znajdująca się na wyspie Akademia Militarna to jedynie przykrywka dla nielegalnego biznesu wartego fortunę. Na Ilegenes tworzone są bowiem klony sprzedawane za ogromne pieniądze na czarnym rynku. Jeden z uczniów akademii, 17-letni Fon Fortinbras Littenber, jako dziecko był świadkiem śmierci swoich rodziców. Aby zemścić się za tę zbrodnię postanowił nie tylko doprowadzić do zaprzestania nielegalnej działalności naukowców z Ilegenes, ale też doprowadzić do ostatecznego zniszczenia wyspy.
Toradora! Light Novel
Autor: Yasu, Yuyuko Takemiya
Gatunek: komedia, romans, życie szkolne
Liczba tomów: 10 (seria zakończona), light novel ukaże się w Polsce w 5 tomach (wydania zbiorcze)
Tryb wydawniczy: kwartalny
Premiera: lipiec/sierpień 2015
Opis: Ryūji Takasu rozpoczyna nowy rok szkolny w liceum. Chociaż chłopak ma wiele zalet, w tym łagodny charakter i zamiłowanie do porządku, jego wygląd działa przeciwko niemu. Odziedziczona po ojcu twarz mordercy odstrasza rówieśników, utrzymując ich w przekonaniu, że mają do czynienia z młodocianym recydywistą. Jakby tego było mało, pierwszego dnia szkoły naraża się osóbce, będącej drugim (obok niego) postrachem okolicy. Mowa o Taidze Aisace, dziewczynie, która przez swoje drapieżne usposobienie, połączone z niepozornym wzrostem dorobiła się przydomku Tyci Tygrys. Jakby tego było mało, niedługo później, Ryūji przypadkowo odkrywa głęboko skrywany miłosny sekret Taigi, czego Tyci Tygrys, ani myśli puścić mu płazem. Od teraz będzie musiał nie tylko pomóc jej w sercowych problemach, ale też zaradzić we wszystkich życiowych kryzysach. Tak rozpoczynają się perypetie bohaterów tak różnych i podobnych zarazem jak smok i tygrys.
Monster Musume no Iru Nichijou
Autor: Okayado
Gatunek: komedia, ecchi, fantasy, seinen
Liczba tomów: 7 (kontynuowane)
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: 29 maj, konwent Magnificon EXPO 2015
Opis: Świat się zmienił odkąd przed trzema laty na światło dzienne wyszedł fakt, że chimery, centaury czy inne hybrydy nie są jedynie bohaterami opowiastek, którymi straszy się dzieci. Wszystkie legendarne potwory postanowiły ujawnić ludziom swoją obecność i… zdecydowały się wtopić w społeczeństwo. Jak można przypuszczać, nie jest to rzecz łatwa, jeśli posiada się łuski, dwie głowy czy końskie kopyta. W tym celu postał rządowy program, który ma na celu socjalizację wszystkich tych niezwykłych stworzeń. Niektórzy ludzie będą mieli zatem okazję gościć u siebie nowych obywateli i towarzysząc im w codziennych czynnościach, zdołają wdrożyć im zasady funkcjonowania w społeczeństwie. Zupełnie przez przypadek zaszczyt ten pada między innymi na nastoletniego Kurusu Kimihito, do którego domu zostaje oddelegowana urocza lamia (pół kobieta, pół wąż) Miia. Nowa lokatorka posiada libido na wysokości drapacza chmur, a jej maniery można eufemistycznie określić jako bezpośrednie. Choć Kurusu szalenie się jej podoba, a i chłopak nie pozostaje na nią obojętny, prawo surowo zabrania krzyżowania gatunków. Żeby jednak nie było zbyt prosto, niedługo do wspólnoty lokatorskiej dołącza harpia i kobieta-centaur. Cóż, Kurutsu z pewnością nie będzie mógł narzekać na brak mocnych wrażeń...

Więcej informacji o imprincie "Osiem Macek" znajdziecie na facebookowym profilu projektu

Logo mangi K-ON! - pierwsze szkice

Dodany przez: Urd - 2015-03-20 13:10:43 - 3446 unikalnych wyświetleń;

Niedawno pokazywaliśmy Wam jak kształtowało się logo "Oblubienicy czarnoksiężnika". Ale nasze pomysły czasem wcale nie realizują się najpierw na komputerze. Czasem nie ma nic lepszego na nagłą wenę czy burzę mózgów, jak kartka papieru, długopis, ołówek czy marker. W taki właśnie sposób urodziło się logo mangi "K-ON", którą szykujemy dla Was na Pyrkon. Ten pierwszy rzut wyszedł spod ręki naszego Pana Prezesa, który obecnie zamknięty w swoim gabinecie pracuje nam innym superważnym projektem. Dział graficzny walczy z czyszczeniem kwietniowych nowości, a dział promocji skanuje skradzione grafikom projekty i obwieszcza je światu. Taki tam beztroski dzień w Studiu JG na progu weekendu...

GTTB #3 i Girl Friends #3 z super dodatkiem dla fanów yuri

Dodany przez: Urd - 2015-03-18 14:29:21 - 3436 unikalnych wyświetleń;

Co prawda spodziewaliśmy się nowego tomu "Giga Tokyo Toy Box #3" dopiero jutro, ale na pewno nie będziemy narzekać - tak trzymać drukarnio! Radośnie wita Was zatem Momo Momoda, która w tym tomie pokaże... więcej niż spodziewalibyście się zobaczyć. Natomiast dla wszystkich fanów yuri mamy wspaniałą niespodziankę - i nie jest to tylko nowy tomik "Girl Friends". Portal Yuri.pl przygotował urocze kalendarzyki, które będziemy dzisiaj wysyłać prenumeratorom. W zależności od tego ile sztuk nam zostanie będziemy je również dołączać do mangi w warszawskim sklepie stacjonarnym yatta.pl. Dziękujemy stronie yuri.pl za ten upominek i cieszymy się, że dla odmiany możemy Wam powypychać portfele. Zachęcamy również do zapoznania się z bardzo ciekawą i wnikliwą recenzją drugiego tomu Girl Friends.

"Giga Tokyo Toy Box #3"
Studio G3 dostało szansę stworzenia gry na konsole nowej generacji. Współpracując z inną wytwórnią startują w projekcie organizowanym przez Solidusa. Jak się okazuje będą musieli się zmierzyć nie tylko z ogromną konkurencją, ale też niestandardowymi pomysłami, które przygotował dla kandydatów Izuru Sensui. Dodatkowo prywatne ambicje jednego z członków zespołu Studia G3 poważnie zagrożą przyszłości projektu...

"Girl Friends #3"
Akiko wciąż jest w szoku po tym jak Mariko wyjawiła, że jest w niej zakochana. Dziewczyna nie wie jak powinna się zachowywać po tak szokującym wyznaniu. Boi się stracić najlepszą przyjaciółkę, raniąc jej uczucia, ale przecież nigdy nie myślała o ich związku w romantycznych kategoriach. Chciałaby, aby Mariko była szczęśliwa ze swoim nowym chłopakiem. A jednak im częściej para się spotyka, Akiko wyraźnie zaczyna odczuwać pewien niepokój. A może to uczucie bliższe jest zazdrości?

A oto nasz plan dystrybucji:
- środa - rozsyłamy prenumeraty
- czwartek - tomiki będzie można zakupić w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu
- piątek - mangi będą dostępne w sieci salonów empik i sklepach komiksowych

Jak powstało logo Oblubienicy Czarnoksiężnika

Dodany przez: Urd - 2015-03-13 16:22:53 - 5320 unikalnych wyświetleń;

W związku ze zbliżającą się premierą mangi "Oblubienica czarnoksiężnika" przygotowaliśmy dla Was zakulisową ciekawostkę z procesu powstawania loga. Nie ukrywamy, że przechodziło ono rekordową liczbę rozmaitych transformacji. Obydwa człony tytułu w języku polskim są bardzo długie i ułożenie ich było nie lada wyzwaniem. Dodatkowo w oryginalne, zarówno kolorystyka, jak i ornamenty mają ważne znaczenie dla fabuły. Ostatecznie udało nam się zawrzeć wszystkie elementy, wliczając w to charakterystyczny wzór wypełnienia. Efekty możecie zobaczyć poniżej:


Przypominamy też, że tylko do końca weekendu można jeszcze zamawiać prenumeratę mangi w niższej cenie i z darmową przesyłką.

"Oblubienica czarnoksiężnika #1"
Chise Hatori to pozbawiona rodziny, ciężko doświadczona przez los piętnastolatka. Pewnego dnia zostaje kupiona na aukcji przez nieśmiertelnego czarnoksiężnika-mizantropa, który zamierza uczynić z niej swoją uczennicę oraz... żonę. Nieruchoma do tej pory wskazówka w zegarze życia Chise zaczyna powoli odliczać jej ostatnie godziny...

Autor: Kore Yamazaki
Gatunek: fantasy, romans
Liczba tomów: 2 (seria kontynuowana)
Cena: 22,90
Format: B6+
Ilość stron: 180
Wydanie: obwoluta z lakierem wybranym, kolorowe strony
Manga ukazywać się będzie w cyklu dwumiesięcznym.

Marcowe Otaku już u nas

Dodany przez: Urd - 2015-03-12 13:03:07 - 10621 unikalnych wyświetleń;

Tadam! Dziś rano przybyło do nas w oparach farby drukarskiej nowe "Otaku"! Prenumeraty poszły w świat i już niedługo magazyn pojawi się w sklepach. W środku jak zwykle masa ciekawych tekstów, aż dwa super konkursy i śliczne, ogromne plakaty - szykuje się dobry weekend!

Jak możecie zobaczyć już po okładce, nowe „Otaku”
łączyć będzie w sobie wiele kontrastów. Komedie i horrory, piękno i makabrę – na pewno znajdzie się coś dla miłośników każdego gatunku. Na front wysuwa się urocza Ayame z utrzymanej w klimatach grozy mangi „Reversal”. Opowieść o młodej maiko wprowadzi nas w mroczny nastrój, idealny, aby oddać się lekturze „Abary”, kanonicznego dzieła mistrza rysunku Niheia. Dla równowagi, abyście zupełnie nie zatracili się w tej ciemności, czeka na Was „Służąca Przewodnicząca”, której nie straszne są żadne potwory. Do tego komedia obyczajowa „HAGANAI – Nie mam wielu przyjaciół” o kilku takich, dla których zawieranie przyjaźni jest trudniejsze niż fizyka jądrowa. Zaś na fanki męskich romansów czeka recenzja „Seven Days”. W dziale „Kultura” znajdziecie kolejną część cyklu „Szlakiem duchów i demonów” – tym razem przeniesiemy się... w zaświaty. „Offroad” również nie pozostanie w tyle, oprócz tradycyjnego podsumowania rynku mangowego w 2014 roku, czeka na Was zestawienie dziesięciu najlepszych serii fantasy, a także artykuł dla tych, którzy dużo ostatnio słyszeli o light novel, ale dalej jakoś nie bardzo potrafią się do nich przekonać. A na koniec jeszcze jeden ciekawy kontrast – znajdziecie w środku dwóch najsłynniejszych w Japonii Miyazakich. W odpowiedzi na liczne prośby recenzujemy bowiem jeden z filmów popularnego Studia Ghibli, jak i również przybliżamy Wam sylwetkę najsłynniejszego seryjnego mordercy Kraju Kwitnącej Wiśni (o takim właśnie nazwisku). Oczywiście to tylko część niespodzianek jakie czekają na Was w środku.

Tradycyjnie przygotowaliśmy też dwa ogromniaste plakaty, tym razem z serii „All You Need is Kill” i filmu „Wilcze dzieci”.

SPIS TREŚCI

Stałe działy
4 Wstępniak
6 Newsy
12 FigureCorner - Tenshi
14 Nowości - Kōfuku Graffiti, Durarara!!x2, Junketsu No Maria, Death Parade, Ansatsu Kyōshitsu;
45 Wehikuł czasu - Crest Of The Stars, Tenshi No Tamago, Twilight Q, Yokohama Kaidashi Kikō;
82 OtakuCorner

Manga i Anime
18 Przyjaciel Potrzebny Od Zaraz! – HAGANAI – Nie mam wielu przyjaciół
24 Moją ukochaną jest chłopak z kataną – Czerwona Nić Przeznaczenia
27 Od pierwszego tygodnia – Seven Days
30 Nasz klient, nasz Jaśnie Pan! – Służąca Przewodnicząca
35 Mała syrenka w krainie bogów – Ponyo
38 Piosenka, zwiastująca nieszczęście – Reversal
42 Graficzna ekstaza – Abara

Kultura
47 O rodzinie grzecznie i potocznie – Japoński Z Otaku
50 Szycie butów Angelinie Jolie – Zapiski spod wezgłowia
52 Wszystko płynie (Żółtą Rzeką) – Księga przemian
54 Zaświaty – Szlakiem duchów i potworów
56 Hinamatsuri

Offroad
60 Top 10: Fantasy
64 Kobiety moich snów – Komiksy inspirowane mangą: Yumegari
67 Mangowy bilans roku 2014
70 Krwawy otaku
72 Mangowe powieści – Light Novel
74 Wewnętrzny wszechświat – Origa
76 Z miłości do kimona – Wywiad z Kingą Owczarską
79 Umarł król, niech żyje król! – Dragon Ball: Xenoverse
http://otaku.pl/newsimg/1426161629.jpg

A oto nasz plan dystrybucji:
- czwartek - rozsyłamy prenumeraty
- piątek- magazyn będzie można zakupić w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu
- poniedziałek - "Otaku" będzie dostępne w sieci salonów empik i sklepach komiksowych

Pierwsza część 5 cm na sekundę już w sprzedaży

Dodany przez: Urd - 2015-03-10 12:12:31 - 5249 unikalnych wyświetleń;

W końcu dotarły do nas tomiki mangi "5 cm na sekundę". Wyszło pięknie! Powiększony format i lakier wybrany prezentują się naprawdę uroczo, zwłaszcza przy słusznej grubości 235 stron. Dział wysyłek pakuje dzielnie prenumeraty, a dla wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą, cóż to za tytuł, podajemy krótki opis:

"5 cm na sekundę #1"
Opowieść ta zaczyna się w latach 90. ubiegłego wieku, kiedy z komórek i internetu jeszcze nie korzystano na co dzień. Był to czas, gdy ludzie pisali do siebie listy, gdy rzeczywistość nie pędziła tak szybko do przodu, a i uczucia wiążące ludzi wydawały się trwalsze. Jest to opowieść o miłości, która przez lata łączyła dwójkę ludzi, chociaż ich losy potoczyły się zupełnie inaczej. Czy będzie im dane jeszcze raz się spotkać?

A oto nasz plan dystrybucji:
- wtorek - rozsyłamy prenumeraty
- środa - tomik będzie można zakupić w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu
- czwartek - manga będzie dostępna w sieci salonów empik i sklepach komiksowych

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... Następny › Ostatni »