Kolejna część opowieści ze świata mechanosztuki

Dodany przez: Urd - 2015-03-30 12:11:11 - 2597 unikalnych wyświetleń;

Dla wszystkich, którzy nie cierpią poniedziałku mamy coś na poprawę nastroju - trzeci tom "Unbreakable Machine-Doll" trafił właśnie do sprzedaży. W tej części nareszcie sprawa Pożeracza Magii zostaje rozwiązana, dużo się dzieje, nie zabraknie dramatycznych zwrotów akcji i wspaniałych walk. Nic, tylko czytać!

"Unbreakable Machine-Doll #3"
Pożeracz Magii w końcu się ujawnił! Raishinowi udaje się odkryć prawdę, jednak sytuacja wcale nie staje się przez to prostsza. Czy chłopak będzie w stanie przekazać komuś informacje, które zdobył? Tymczasem oskarżenia o napaści padają na Charlie, jak się bowiem okazuje nie tylko okoliczności zbrodni świadczą przeciwko niej. Dziewczyna ewidentnie ukrywa jakąś tajemnicę. Nawet na Yayę czyha niebezpieczeństwo – czy może być gorzej?

A oto nasz plan dystrybucji:
- poniedziałek - rozsyłamy prenumeraty
- wtorek - tomik będzie można zakupić w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu
- środa - manga będzie dostępna w sieci salonów empik i sklepach komiksowych

Mangowy weekend z nowymi promkami do poczytania

Dodany przez: Urd - 2015-03-27 14:56:05 - 2700 unikalnych wyświetleń;

Żeby Wasz weekend był jeszcze bardziej przyjemny wrzucamy dla Was do poczytania cały pakiet przykładowych stron, zarówno naszych ostatnio wydanych nowości, jak i starszych tytułów, a nawet jeden, który pojawi się w sklepach lada dzień, czyli trzeci tom "Unbreakable Machine-Doll":

- "Oblubienica czarnoksiężnika #1"
- "5 cm na sekundę #1"
- "Giga Tokyo Toy Box #2"
- "Giga Tokyo Toy Box #3"
- "No.6 #2"
- "Unbreakable_Machine-Doll #2"
- "Unbreakable_Machine-Doll #3"
- "Acid Town #4"
- "Emma #7"

Życzymy miłej lektury!

KONKURS RYSUNKOWY! Prawie jak Hetalia

Dodany przez: Urd - 2015-03-27 14:29:57 - 4407 unikalnych wyświetleń;

Na progu weekendu postanowiliśmy przygotować dla Was super konkurs. Do jego stworzenia zainspirował nas jeden z tematów, podjętych przez czytelników na forum Waneko. Wątek "WaneKoto" krótko mówiąc zrodził coś w rodzaju lokalnej wersji "Hetalii", przy czym bohaterowie projektu to nie upostaciowane państwa lecz... wydawnictwa! Za zgodą autorki (Angu) zamieszczamy tutaj jej pomysł na to, jak miałoby wyglądać Studio JG jako postać - czy to nie jest fantastyczne? Jako że już na forum zrobiła się z tego przednia zabawa, postanowiliśmy rzucić wyzwanie również tutaj. A oto zasady konkursu:

1. Projekt nadesłany na konkurs powinien zawierać:
- rysunek naszego wydawnictwa w upostaciowanej formie
- krótki opis, czyli 2-3 zdania, jak wyobrażacie sobie charakter tej postaci, np. "Ja widzę Studio JG jako słodką moe, która lubi zbierać grzyby".
2. Jedna osoba może przesłać jeden projekt (rysunek + opis).
3. Prace należy przesyłać do końca weekendu na adres konkurs@otaku.pl w temacie wpisując "prawie jak hetalia".
4. Wszystkie prace opublikujemy w formie galerii na naszym facebookowym profilu w poniedziałek.
5. Autora najciekawszej naszym zdaniem pracy nagrodzimy słodkim upominkiem i wybranym tomikiem mangi z naszej oferty.
Życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na Wasze prace!

Jak podobało Ci się marcowe Otaku?

Dodany przez: Urd - 2015-03-27 12:14:57 - 9760 unikalnych wyświetleń;

Nowy numer "Otaku" już od jakiegoś czasu dostępny jest w sklepach, w związku z tym jak zwykle ciekawi jesteśmy Waszych opinii. Które artykuły szczególnie przypadły Wam do gustu, jakie recenzje Wam się spodobały, czy któreś wątki podjęte w dziale "Kultura" i "Offroad" uznaliście za interesujące? A może czegoś Wam jeszcze brakuje?

Przypominamy również o zbliżających się ostatecznych terminach nadsyłania prac konkursowych (szczegóły obydwu konkursów dostępne są na naszej stronie i w magazynie).

Przed Wami Oblubienica czarnoksiężnika #1

Dodany przez: Urd - 2015-03-26 12:43:45 - 5067 unikalnych wyświetleń;

W biurze zapachniało farbą drukarską, a chwilę potem drzwi się otworzyły i do środka wmaszerowały tomiki naszej nowości "Oblubienicy czarnoksiężnika #1". Następnie minęły nas, wskoczyły do kopert i same rozesłały się do prenumeratorów. Niestety same się już nie przeczytają - trudno jednak winić je za tak drobną wadę. Pomożecie?

"Oblubienica czarnoksiężnika #1"
Chise Hatori to pozbawiona rodziny, ciężko doświadczona przez los piętnastolatka. Pewnego dnia zostaje kupiona na aukcji przez nieśmiertelnego czarnoksiężnika-mizantropa, który zamierza uczynić z niej swoją uczennicę oraz... żonę. Nieruchoma do tej pory wskazówka w zegarze życia Chise zaczyna powoli odliczać jej ostatnie godziny...

A oto nasz plan dystrybucji:
- czwartek - rozsyłamy prenumeraty
- piątek - tomik będzie można zakupić w sklepach stacjonarnych Yatta.pl w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu
- sobota/poniedziałek - manga będzie dostępna w sieci salonów empik i sklepach komiksowych

Cztery nowe tytuły oraz imprint z macką!

Dodany przez: Yanek - 2015-03-23 15:54:54 - 23279 unikalnych wyświetleń;


Aby wynagrodzić Wam wszystkie smutki związane z poniedziałkiem, przygotowaliśmy dla Was wiosenny deszcz nowości!
Nie przeciągając zatem dłużej – pierwszym tytułem jaki dla Was mamy, jest manga, o którą wielokrotnie nas prosiliście, mianowicie zamknięta w siedmiu tomach kolejna seria przygód Alicji: „Clover no Kuni no Alice - Walc Kota z Cheshire” – tym razem trafimy do Krainy Koniczyny.
Drugą niespodzianką, jaką dla Was mamy jest manga, która swoimi okładkami trochę błędnie sugeruje gatunek yaoi. Niech nie zrażają się przeciwnicy tego gatunku, ponieważ ten element będzie jedynie bardzo subtelnym dodatkiem do niezwykle intrygującej fabuły. A mowa oczywiście o „Ilegenes”.
Zapowiedzią której byliście szczególnie ciekawi było oczywiście wielokrotnie wspominane light novel. A jest to świetna szkolna komedia, na podstawie której powstała ciesząca się dużą popularnością manga i anime: „Toradora!”.
Na koniec zaś pozostał ten interesujący wszystkich tytuł, którego raczej niewielu spodziewało się zobaczyć na polskim rynku. Miło nam zatem ogłosić, że otwieramy się na zupełnie nowy obszar gatunkowy, który z pewnością ucieszy wszystkich dorosłych fanów płci męskiej. Przed Wami – „Monster Musume”, którego animowana wersja niedawno została zapowiedziana na wakacje. Równocześnie - rusza także nasz nowy projekt wydawniczy „Osiem Macek” - pod jego logiem ukazywać się będą komiksy, na które zabrakło miejsca w naszym podstawowym katalogu wydawniczym. Pierwsza publikacją tego imprintu będzie właśnie seria „Monster Musume”.

To już wszystkie z wymienionych premier.

Usatysfakcjonowani?

Zapewne. I zapewne też nie wszyscy – przecież dobrze Was znamy. Ale spokojnie, dla tych ostatnich dodamy, że otrzymaliśmy już kolejne ciekawe licencje i gdy tylko zakończymy wszelkie formalności niezwłocznie je Wam ogłosimy!

Alicja w Krainie Koniczyny - Walc Kota z Cheshire
Tytuł oryginalny: Clover no Kuni no Alice - Cheshire Neko to Waltz
Autor: Mamenosuke Fujimaru, QuinRose
Gatunek: romans, fantasy,
Liczba tomów: 7 (seria zakończona)
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: lipiec 2015
Opis: Nadszedł czas ma kolejne przygody Alicji! Tym razem trafia ona do Krainy Koniczyny – nie jest jednak sama, towarzyszy jej kot z Chashire o imieniu Borys. Ale oczywiście w tej wersji nie tylko ma różowiutkie, futerkowe uszka, ale też jest niezwykle przystojnym młodzieńcem. Od którego zresztą bardzo trudno jej się będzie opędzić. Ale czy romans z takim lekkoduchem to na pewno dobry pomysł? W końcu Alicja miała już okazję przekonać się, że romanse w Krainie Czarów nie zawsze muszą się kończyć jak w bajce.
Ilegenes - Kokuyou no Kiseki
Autor: Kachiru Ishizue, Mizuna Kuwabara
Gatunek: akcja, science fiction, szkolne życie
Liczba tomów: 5 (seria zakończona)
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: lipiec 2015
Opis: Ilegenes to wyspa będąca znanym na całym świecie ośrodkiem badań, symbolem postępu technologii i inżynierii genetycznej. Jednak zarówno oficjalne badania, jak i znajdująca się na wyspie Akademia Militarna to jedynie przykrywka dla nielegalnego biznesu wartego fortunę. Na Ilegenes tworzone są bowiem klony sprzedawane za ogromne pieniądze na czarnym rynku. Jeden z uczniów akademii, 17-letni Fon Fortinbras Littenber, jako dziecko był świadkiem śmierci swoich rodziców. Aby zemścić się za tę zbrodnię postanowił nie tylko doprowadzić do zaprzestania nielegalnej działalności naukowców z Ilegenes, ale też doprowadzić do ostatecznego zniszczenia wyspy.
Toradora! Light Novel
Autor: Yasu, Yuyuko Takemiya
Gatunek: komedia, romans, życie szkolne
Liczba tomów: 10 (seria zakończona), light novel ukaże się w Polsce w 5 tomach (wydania zbiorcze)
Tryb wydawniczy: kwartalny
Premiera: lipiec/sierpień 2015
Opis: Ryūji Takasu rozpoczyna nowy rok szkolny w liceum. Chociaż chłopak ma wiele zalet, w tym łagodny charakter i zamiłowanie do porządku, jego wygląd działa przeciwko niemu. Odziedziczona po ojcu twarz mordercy odstrasza rówieśników, utrzymując ich w przekonaniu, że mają do czynienia z młodocianym recydywistą. Jakby tego było mało, pierwszego dnia szkoły naraża się osóbce, będącej drugim (obok niego) postrachem okolicy. Mowa o Taidze Aisace, dziewczynie, która przez swoje drapieżne usposobienie, połączone z niepozornym wzrostem dorobiła się przydomku Tyci Tygrys. Jakby tego było mało, niedługo później, Ryūji przypadkowo odkrywa głęboko skrywany miłosny sekret Taigi, czego Tyci Tygrys, ani myśli puścić mu płazem. Od teraz będzie musiał nie tylko pomóc jej w sercowych problemach, ale też zaradzić we wszystkich życiowych kryzysach. Tak rozpoczynają się perypetie bohaterów tak różnych i podobnych zarazem jak smok i tygrys.
Monster Musume no Iru Nichijou
Autor: Okayado
Gatunek: komedia, ecchi, fantasy, seinen
Liczba tomów: 7 (kontynuowane)
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: 29 maj, konwent Magnificon EXPO 2015
Opis: Świat się zmienił odkąd przed trzema laty na światło dzienne wyszedł fakt, że chimery, centaury czy inne hybrydy nie są jedynie bohaterami opowiastek, którymi straszy się dzieci. Wszystkie legendarne potwory postanowiły ujawnić ludziom swoją obecność i… zdecydowały się wtopić w społeczeństwo. Jak można przypuszczać, nie jest to rzecz łatwa, jeśli posiada się łuski, dwie głowy czy końskie kopyta. W tym celu postał rządowy program, który ma na celu socjalizację wszystkich tych niezwykłych stworzeń. Niektórzy ludzie będą mieli zatem okazję gościć u siebie nowych obywateli i towarzysząc im w codziennych czynnościach, zdołają wdrożyć im zasady funkcjonowania w społeczeństwie. Zupełnie przez przypadek zaszczyt ten pada między innymi na nastoletniego Kurusu Kimihito, do którego domu zostaje oddelegowana urocza lamia (pół kobieta, pół wąż) Miia. Nowa lokatorka posiada libido na wysokości drapacza chmur, a jej maniery można eufemistycznie określić jako bezpośrednie. Choć Kurusu szalenie się jej podoba, a i chłopak nie pozostaje na nią obojętny, prawo surowo zabrania krzyżowania gatunków. Żeby jednak nie było zbyt prosto, niedługo do wspólnoty lokatorskiej dołącza harpia i kobieta-centaur. Cóż, Kurutsu z pewnością nie będzie mógł narzekać na brak mocnych wrażeń...

Więcej informacji o imprincie "Osiem Macek" znajdziecie na facebookowym profilu projektu

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... Następny › Ostatni »