Marcowe premiery

Dodany przez: Naq - 2011-02-26 18:27:51 - 5649 unikalnych wyświetleń;

Już na początku marca do sklepów komiksowych oraz sieci salonów Empik trafi najnowszy numer magazynu „Otaku”. Tym razem postanowiliśmy dokładniej przyjrzeć się mandze „One Piece”, która została niedawno wydana na naszym rynku. Prócz tego, sprawdziliśmy czy druga seria „Kuroshitsuji” jest lepsza od pierwszej, mangowy „Zmierzch” dorównuje swojej książkowej wersji, „Onegai Teacher” wciąż śmieszy, a także czy bezimienny sprzedawca medykamentów sprawi, że zapomnimy o całym świecie, oglądając „Mononoke”. Zajmiemy się też kwestią cenzury w Kraju Kwitnącej Wiśni oraz grą „Bleach: The 3rd Phantom”. A na deser... pierwsza część artykułu „Bizony – zarys klasyfikacji”, w którym poznamy wszystkie typy bishōnenów, które przewijają się mangi i anime.
28. numer „Otaku” będzie kosztować tyle co zwykle, czyli 7,90 zł. Jego okładkę już od 7 lutego można było zobaczyć na profilu magazynu Otaku w serwisie Facebook.

To jednak nie koniec nowości. W marcu ukaże się także pierwszy tom mangi „Tokyo Toy Box”, autorstwa Ozawy Takahiro i Seo Asako (kryjących się pod pseudonimem UME). Dwutomowa seria będzie publikowana w ramach kolekcji „Otaku 4 Boys”. Tomik można już zamawiać w sklpie yatta.pl.

Opis „Tokyo Toy Box”:
Akihabara, Tokio. Niewielka wytwórnia gier wideo - Studio G3, walczy o byt na okrutnym rynku. Jej dyrektor, idealistyczny, nieodpowiedzialny, wiecznie nieogolony Tenkawa Taiyō zrobi absolutnie wszystko, by stworzyć grę, która podbije serca ludzi.
Ōtemachi, Tokio. Odnosząca sukcesy w świecie biznesu karierowiczka Tsukiyama Hoshino przeżywa kryzys ambicji, gdy zostaje nagle przeniesiona do podupadającej wytwórni gier z zadaniem wydźwignięcia jej z problemów finansowych.
W to i tak niefortunne połączenie dwóch zupełnie różnych światów – żyjącego ideałami Taiyō i twardo stąpającej po ziemi Tsukiyamy, wdziera się firma będąca prawdziwą potęgą na rynku gamingowym, a wraz z nią – tajemniczy Sensui Izuru. Tak zaczyna się gra, w której stawką jest istnienie Studia G3!
„Tokyo Toy Box” to precyzyjne ukazanie bezpardonowych realiów rynku gamingowego „od kuchni”, gdzie polem walki są komputery, a bronią – wyobraźnia. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana japońskich gier!


Jednocześnie informujemy, iż wydanie mangi „Figure Maker” zostaje przesunięte na czas nieokreślony. Niestety, autor mangi – Okada Matsuoka nie przedłużył umowy pozwalającej wydawnictwu Gentosha na publikacje i sprzedaż praw licencyjnych do jego komiksu. Tym samym, pomimo podpisanych umów przedwstępnych, zmuszeni byliśmy na wykreślenie go z naszych planów wydawniczych na pierwsze półrocze 2011 roku. Jeśli Okada Matsuoka postanowi na nowo podpisać umowę z wydawnictwem, na pewno jego manga ukaże się w Polsce.

Luty ze Studiem JG

Dodany przez: Naq - 2011-01-31 14:17:25 - 8785 unikalnych wyświetleń;

By przezwyciężyć zimową chandrę, Studio JG przygotowało dla Was kilka mangowych nowości!

Pierwszą z nich jest „Red Dada” - ponad 200-stronicowy komiks autorstwa polskiej rysowniczki, Kasi „Hitohai” Wasylak.
Opis tomiku: W świecie, w którym sztuka jest religią, mnisi z klasztoru Dada od wieków poszukują ludzi o szczególnych zdolnościach – wybrańców zwanych Dadami. Zadaniem Dady jest kształtowanie zbiorowej podświadomości przez porywające dzieła własnej wyobraźni. A co, jeśli wybrany przez mnichów Dada okaże się być nie tym, za kogo go uważano, prawdziwy Dada okaże się nie taki, jakim go sobie wyobrażano, a obu ich połączy nienawiść, która okaże się przyjaźnią i przyjaciel, który okaże się wrogiem? Hitohai zaprasza w podróż do świata przepełnionego muzyką – razem z Benjaminem, zespołem The Mints i DJ-em Zarą. Bohaterowie podróżują śladami autorki po wielu niezwykłych krajach, koncertując i zmagając się z ludzkimi... i nadludzkimi problemami. Poza tym – wszystko gra.

Kolejną sklepową nowością jest pierwszy tom serii „Drug-on”, autorstwa Misaki Saitō, o którym pisaliśmy w najnowszym numerze „Otaku” („Otaku” #27, recenzja na str. 34-35). Liczącą 176 stron mangę nabędziecie w sklepach komiksowych oraz w sieci salonów Empik w cenie 19,90 zł.
Opis tomiku: Legenda głosi, że na tajemniczej wyspie Dragon’s Beak działa potężna magia, która może spełnić nawet najskrytsze marzenie każdego, komu uda się tam dostać. Długi kamienny most łączący ląd z wyspą jest pilnie strzeżony, co jeszcze bardziej podsyca wyobraźnię pragnących spróbować szczęścia mieszkańców portu. Trójka przyjaciół spotyka pod starym zamczyskiem Alice – młodziutką dziewczynę o zagadkowych mocach, która pomaga im dostać się na wyspę. Wielka przygoda zmienia się w koszmar, gdy przychodzi im doświadczyć na własnej skórze prawdziwej natury Dragon’s Beak, zwanej też Wyspą Potworów…

Trzecią, acz równie miłą, niespodzianką jest kolejny tomik z serii „Kolekcja Otaku 4 Girls”. Będzie to uroczy shōnen-ai „Croquis” autorstwa Hinako Takanagi (autorki wydanego wcześniej „Liberty Liberty”). Szczęśliwcy, którzy zamierzają odwiedzić wrocławski konwent Love 2 będą mogli go zakupić w przedsprzedaży! Inni fani będą musieli poczekać do 14 lutego, gdyż dopiero wtedy manga trafi do ogólnej sprzedaży. Liczący 196 stron tomik będzie kosztował 19,90 zł.
Opis tomiku: Sasahara Nagi pracuje dorywczo jako model w Akademii Sztuk Pięknych, gdzie poznaje Kajiego – przystojnego rysownika, który rzuca mu wieloznaczne spojrzenie. Gubiący się w domysłach Nagi nawet nie zauważa, kiedy zakochuje się w swoim nowym znajomym. Traci jednak nadzieję na wzajemność, bowiem odkrywa, że Nagi dorabia w nocnym klubie przebrany za kobietę. Mimo początkowych zabawnych nieporozumień, ich związek w końcu rozkwita. Jednak po czterech miesiącach bycia razem nadal ograniczają się tylko do niewinnych pocałunków. Okazuje się, że Kaji również skrywa pewną tajemnicę…

Warto pamiętać, iż wszystkie nowości Studia JG można już zamawiać w w internetowym sklepie wydawnictwa.

Konwentowy sprzedawca poszukiwany

Dodany przez: Yanek - 2011-01-19 11:15:59 - 7659 unikalnych wyświetleń;

Wydawnictwo Studio JG oraz sklep Yatta.pl, poszukują:

sprzedawcy konwentowego

Obowiązki:
 • Praca na stoisku sklepu podczas konwentów i podobnych imprez.
Oczekujemy:
 • Dyspozycyjności (zajęte ok. 10-15 pełnych weekendów w ciągu roku)
 • Zaangażowania, samodzielności, dokładności, komunikatywności
Mile widziane:
 • Wcześniejsze doświadczenia zawodowe bądź wolontariat
 • Znajomość realiów konwentowych
 • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (w razie wyjazdów zagranicznych)
Oferujemy:
 • Pracę na stoisku Yatta.pl podczas konwentów i podobnych imprez
 • Satysfakcjonujące wynagrodzenie
 • Pokrycie kosztów dojazdu
 • Możliwość rozwoju i awansu
Forma zatrudnienia:
 • Umowa zlecenie

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie ofert (CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny) do 10 lutego 2011 roku pocztą elektroniczną na adres: rekrutacja@studiojg.pl. W temacie e-maila prosimy o wpisanie hasła „sprzedawca konwentowy”.

Świątecznie

Dodany przez: Yanek - 2010-12-24 10:36:15 - 15116 unikalnych wyświetleń;

Polub Studio JG na facebooku (i zobacz sekretne zdjęcia z pakowania Hetalii 3!)

Dodany przez: Yanek - 2010-11-26 14:26:42 - 4805 unikalnych wyświetleń;

Zapraszamy wszystkich naszych "zfejsbukowanych" czytelników do "polubienia" naszego wydawnictwa na Facebooku. Na naszej stronie znajdziecie wiele zdjęć, newsy z naszej redakcji, ploteczki i ciekawostki.
Aby odwiedzić naszą stronę: kliknij tutaj.

Drug-On trafia do druku + info o Hetalii #3 + przykładowe strony

Dodany przez: Yanek - 2010-11-13 02:46:20 - 6539 unikalnych wyświetleń;

Ponieważ dawno nie było żadnych newsów czas na drobny update.

Liberty Liberty!
» "Liberty Liberty!" w zeszłą środę trafiło do sklepów komiksowych na terenie całego kraju.
» Ze względu na długi weekend "Liberty Liberty!" będzie można kupić w Empikach na początku przyszłego tygodnia.
Axis Powers Hetalia #3
» Hetaliowa klątwa tradycyjnie już (niewiedzieć czemu) wciąż nas prześladuje :(
» Wszystkie składniki konieczne do zmontowania Hetaliowych edycji limitowanych są już u nas w biurze i czekają jedynie na tomik.
» Tomik czeka na obwoluty i do końca przyszłego tygodnia powinien do nas trafić - wiemy, iż część z Was słyszała już to wcześniej, ale na tym etapie nie powinno już nic się nam przytrafić.
» Prognoza przewiduje, iż na złożenie wersji kolekcjonerskiej potrzebujemy ok. 2 dni, wtedy rozpoczniemy wysyłkę tomików.
» Tutaj możecie zobaczyć przykładowe strony z trzeciego tomiku (u dołu strony)
Drug-On #1
» Produkcja mangi już się zakończyła i trafia ona do druku.
» Ponieważ proces technologiczny jest dużo prostszy niż w wypadku Hetalii, nie widzimy przeszkód aby mangi były gotowe na 23 listopada.
» Tutaj możecie zobaczyć przykładowe strony
To mniej-więcej wszystkie bieżące newsy z pracy biura. Termin publikacji kolejnego Otaku podamy na początku przyszłego tygodnia gdyż właśnie kończymy skład i nie chcemy nadużywać Waszej cierpliwości. Niemniej jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na publikacje w tygodniu między 22 a 29 listopada. Ze względu na zmianę stawki VAT z dniem 31 grudnia, będzie to ostatni numer w 2010 roku i będzie nosił sygnaturę "Grudzień 2010".

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... Następny › Ostatni »