Świątecznie

Dodany przez: Yanek - 2010-12-24 10:36:15 - 15200 unikalnych wyświetleń;

Polub Studio JG na facebooku (i zobacz sekretne zdjęcia z pakowania Hetalii 3!)

Dodany przez: Yanek - 2010-11-26 14:26:42 - 4862 unikalnych wyświetleń;

Zapraszamy wszystkich naszych "zfejsbukowanych" czytelników do "polubienia" naszego wydawnictwa na Facebooku. Na naszej stronie znajdziecie wiele zdjęć, newsy z naszej redakcji, ploteczki i ciekawostki.
Aby odwiedzić naszą stronę: kliknij tutaj.

Drug-On trafia do druku + info o Hetalii #3 + przykładowe strony

Dodany przez: Yanek - 2010-11-13 02:46:20 - 6591 unikalnych wyświetleń;

Ponieważ dawno nie było żadnych newsów czas na drobny update.

Liberty Liberty!
» "Liberty Liberty!" w zeszłą środę trafiło do sklepów komiksowych na terenie całego kraju.
» Ze względu na długi weekend "Liberty Liberty!" będzie można kupić w Empikach na początku przyszłego tygodnia.
Axis Powers Hetalia #3
» Hetaliowa klątwa tradycyjnie już (niewiedzieć czemu) wciąż nas prześladuje :(
» Wszystkie składniki konieczne do zmontowania Hetaliowych edycji limitowanych są już u nas w biurze i czekają jedynie na tomik.
» Tomik czeka na obwoluty i do końca przyszłego tygodnia powinien do nas trafić - wiemy, iż część z Was słyszała już to wcześniej, ale na tym etapie nie powinno już nic się nam przytrafić.
» Prognoza przewiduje, iż na złożenie wersji kolekcjonerskiej potrzebujemy ok. 2 dni, wtedy rozpoczniemy wysyłkę tomików.
» Tutaj możecie zobaczyć przykładowe strony z trzeciego tomiku (u dołu strony)
Drug-On #1
» Produkcja mangi już się zakończyła i trafia ona do druku.
» Ponieważ proces technologiczny jest dużo prostszy niż w wypadku Hetalii, nie widzimy przeszkód aby mangi były gotowe na 23 listopada.
» Tutaj możecie zobaczyć przykładowe strony
To mniej-więcej wszystkie bieżące newsy z pracy biura. Termin publikacji kolejnego Otaku podamy na początku przyszłego tygodnia gdyż właśnie kończymy skład i nie chcemy nadużywać Waszej cierpliwości. Niemniej jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na publikacje w tygodniu między 22 a 29 listopada. Ze względu na zmianę stawki VAT z dniem 31 grudnia, będzie to ostatni numer w 2010 roku i będzie nosił sygnaturę "Grudzień 2010".

Plan wydawniczy Studia JG

Dodany przez: Yanek - 2010-10-03 23:00:20 - 31336 unikalnych wyświetleń;

Ponieważ dostajemy wiele pytań o to kiedy i jakie mangi zamierzamy wydać, postanowiliśmy zaprezentować Wam nasz plan wydawniczy do końca 2010 roku.

Na dniach ukaże się trzeci tom „Axis Powers Hetalia” oraz 26. numer magazynu „Otaku”. Jeszcze w październiku do sieci salonów Empik trafią także dwie kolekcje wydawnicze: „Otaku 4 boys” oraz „Otaku 4 girls”. Wśród tytułów, które ukażą się w ramach nich znajdziecie one-shoty oraz krótkie serie liczące po 2-3 tomy. Mangi będą opakowane w folię i będą wzmocnione tekturowymi "pleckami" - ma to na celu polepszenie ich jakości na Empikowej półce (wszyscy wiemy jak jest w Empiku... tu się pogniecie, tu się naderwie i nikt tomiku nie kupi). Najprościej porównać obydwie kolekcje do sposobu w jaki w Empiku umieszczane są filmy IDG. W naszych kolekcjach jako pierwsze ukażą się (znane już Wam ze sklepów komiksowych) pierwszy tom komedii ecchi „Boys of Summer” oraz shōnen-ai „Liberty Liberty”.

Listopad przyniesie nam 27. numer „Otaku” oraz prawdziwy rarytas dla fanów „Hetalii” – ponad 100-stronicowe kompendium „Otaku Max Hetalia” . Prócz tego rozpoczniemy serię „Drug-on” , autorstwa Misaki Saitō. Poniżej znajdziecie opis pierwszego tomu serii:

„Drug-on” #1
Legenda głosi, że na tajemniczej wyspie Dragon’s Beak działa potężna magia, która może spełnić nawet najskrytsze marzenie każdego, komu uda się tam dostać. Długi kamienny most łączący ląd z wyspą jest pilnie strzeżony, co jeszcze bardziej podsyca wyobraźnię pragnących spróbować szczęścia mieszkańców portu. Trójka przyjaciół spotyka pod starym zamczyskiem Alice – młodziutką dziewczynę o zagadkowych mocach, która pomaga im dostać się na wyspę. Wielka przygoda zmienia się w koszmar, gdy przychodzi im doświadczyć na własnej skórze prawdziwej natury Dragon’s Beak, zwanej też Wyspą Potworów…

W grudniu zaś czeka nas prawdziwy zalew nowych tytułów. W ramach serii „Otaku 4 boys” i „Otaku 4 girls” ukażą się dwa one-shoty: lekka komedia „Figure Maker” oraz shōnen-ai „Croquis” autorstwa Hinako Takanagi. Prócz tego, na sklepowych półkach pojawi się pierwszy tom „Tokyo Toy Box” oraz długo wyczekiwany drugi tom „StarCraft: Frontline”. No i oczywiście nie zabraknie grudniowego numeru „Otaku” :)

Informację, na którą chyba wszyscy czekają zostawiliśmy na koniec...

Tak! Zamierzamy wydać „Kuroshitsuji”!!!

Na pierwszy tomik musimy jednak poczekać. Ale... Jeśli chcecie nam pomóc i skrócić czas oczekiwania na „Kuro” w Polsce możecie:

  • zapisać się do grupy na Facebooku TAK dla Kuroshitsuji w ofercie Studia JG!
  • nagrać i umieścić w serwisie YouTube filmik, w którym opowiecie o tym jak bardzo chcecie, aby Studio JG wydało „Kuroshitsuji” (link do filmiku można wysłać na kuroshitsuji@studiojg.pl)
  • narysować/wydziergać/ulepić z gliny/wymazać pastą do zębów dowód uwielbienia dla serii „Kuroshitsuji”, zeskanować lub sfotografować i wysłać do nas na adres kuroshitsuji@studiojg.pl
  • wszystkie z powyższych, a nawet więcej!

Mówiąc krótko, każda forma pokazania uwielbienia dla tej serii wysłana do nas na kuroshitsuji@studiojg.pl lub do naszej redakcji pod adres Studio JG, Al. Jana Pawła II 72/42 00-175 Warszawa, zostanie przekazana w listopadzie wydawnictwu Square Enix.
Każdy Wasz głos poparcia pozwoli przyśpieszyć termin publikacji pierwszego tomu „Kuroshitsuji” w Polsce. Śpieszcie się! Na Wasze prace, filmiki, zdjęcia, listy i wpisy do grupy czekamy do 29 października!

Update: wyjaśnienie sprawy z O4B i O4GPonieważ w wielu komentarzach mylicie koncepcje "Otaku 4 boys" i "Otaku 4 girls" postanowiliśmy powiedzieć dokładnie czym jest O4B i O4G.

Każda seria publikacji trafiająca do Empiku na dział prasy otrzymuje swój unikalny indeks serii. W wypadku komiksów jednotomowych musielibyśmy z każdym takim komiksem zwracać się z prośbą o wyrobienie nowego indeksu. Aby uniknąć biurokratycznej procedury i przyśpieszyć cały proces otrzymaliśmy dwa indeksy na serie wydawnicze (kolekcje) w ramach których publikowane będą mangi. Tym samym, jeśli będziemy publikować np. jednotomowego „Figure Maker'a” w Empiku opakowany on zostanie w folie, dołożona zostanie tekturowa wkładka z wielkim logiem Otaku i będzie traktowany jak fragment większej kolekcji a nie jak pojedynczy tytuł. Dzięki temu możemy publikować krótkie serie i pojedyncze tytuły częściej. Nie ma to nic wspólnego z publikowaniem magazynu z fragmentami mang ani innymi pomysłami, które padają w komentarzach.

Preordery "Hetalii" i "Liberty Liberty"

Dodany przez: Yanek - 2010-10-01 17:30:01 - 7193 unikalnych wyświetleń;

Ponieważ dostajemy od Was wiele zapytań o tomiki "Hetalii" i "Liberty Liberty", chcielibyśmy poinformować, że: -tomiki "Liberty Liberty" można zakupić za pośrednictwem naszego sklepu (znajdziecie je w zakładce Premiery i zapowiedzi). Osoby, które zakupiły tomik w preorderze i wybrały odbiór osobisty, mogą już go odebrać w siedzibie naszego wydawnictwa (adres i godziny pracy biura znajdziecie w dziale o nas). "Liberty Liberty" trafi do Empików oraz sklepów komiksowych za tydzień. -"Hetalia #3" będzie za ok. dwa tygodnie. Gdy tylko do nas trafi, na naszej stronie pojawi się odpowiedni nius, a osoby z odbiorem osobistym otrzymają dodatkowo maila z informacją, iż już można przychodzić do naszego biura po odbiór zamówienia.

Opóźnienie Liberty Liberty

Dodany przez: Naq - 2010-09-20 16:58:25 - 8994 unikalnych wyświetleń;

Dzisiejszego dnia dotarła do nas gotowa wersja „Liberty Liberty” jednak po otwarciu paczki z mangą z przykrością stwierdziliśmy, iż drukarnia źle przycięła gotowe tomiki. Poprawiona wersja jest ponownie drukowana i powinna trafić do nas w piątek. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem „Liberty Liberty” będzie można zakupić już podczas Przeglądu Anime organizowanego przez Multikino w Warszawie oraz na konwencie Otakon.

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 Następny › Ostatni »