Wesołych Świąt!

Dodany przez: Zel - 2012-12-21 16:13:44 - 15733 unikalnych wyświetleń;


UWAGA: W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ MAMY DZIEŃ OTWARTY!W dniach 22-23 grudnia w naszym biurze trwać będzie dzień otwarty. Zapraszamy wszystkich chętnych na przedświąteczne zakupy do naszego biura, które znajduje się w ścisłym centrum Warszawy na ul. Szpitalnej 6 lok. 17.
Będziemy pracować w sobotę i niedzielę od 10:00 do 18:00.
Zastrzegamy tylko, że nie wszystkim dysponujemy od ręki, ale zawsze pomożemy i doradzimy co wybrać dla syna, córki, wnuka, wnuczki, mamy, taty, babci, dziadka, przyjaciółki i przyjaciela.

W dniach 24-26 grudnia, biuro będzie zamknięte w związku z przerwą świąteczną, od czwartku 27 grudnia trwać będzie remanent, ale można przychodzić po odbiory osobiste, będziemy także rozwiązywać wszelkie sprawy nadesłane mailowo lub telefonicznie.

Terminarz Studia JG - listopad/grudzień

Dodany przez: Zel - 2012-11-21 16:29:41 - 15305 unikalnych wyświetleń;

Minęło już parę tygodni od poprzedniego newsa o naszych planach wydawniczych, więc czas najwyższy, żeby nadrobić zaległości i przedstawić Wam nasze plany na najbliższe tygodnie. Mimo, że na zewnątrz temperatury oscylują coraz bliżej zera to ani na chwilę nie zwalniamy prac, by już niebawem zaserwować Wam świeżutkie mangi!

Najbliższe premiery:
Stigmata #3 - 22.11
Vassalord #3 - początek grudnia

Warto też nadmienić, że trzeci, ostatni tomik "Stigmaty" przez pierwsze tygodnie od swojej premiery będzie dostępna tylko w sklepie Yatta.pl oraz w innych sklepach komiksowych! Zaś w Empikach pojawi się dopiero 14 grudnia. Poniżej natomiast, mamy dla Was krótki jego opis:
Ostateczne starcie było tylko kwestią czasu. Czy RADEM poradzi sobie w rozgrywce sam przeciwko wszystkim? Czy Iota, który odzyskuje coraz więcej wspomnień, a wraz z nimi dawną, świętą moc, znów stanie się Bogiem Śmierci? Jedno jest pewne - stowarzyszenie Egregoris na pewno nie będzie czekać z założonymi rękoma, aż ich przeciwnik się wzmocni. Kiedy wielki spisek wejdzie w swoją ostatnią fazę, już nikt nie będzie bezpieczny...

Poza tym, naszą ekipę będziecie mogli spotkać na nadchodzących, grudniowych konwentach:
-w Krakowie, w dniach 1-2 grudnia na B-XmassCon 3, gdzie poprowadzimy panel:
Magazyn "Otaku"
Poznajcie historię najstarszego, wciąż ukazującego się mangowego pisma w Polsce. Na naszym panelu dowiecie się nie tylko jak przez ostatnie sześć lat zmieniało się "Otaku", ale także jak wygląda codzienna praca redakcji.

-w Warszawie, w dniach 8-9 grudnia Hellcon: Apokalipsa, gdzie poprowadzimy panel:
Wydawanie mang - z czym to się je?
Na naszym panelu krok po kroku opowiemy Wam jak wygląda proces wydawania mang - od negocjacji licencyjnych, przez przygotowanie do druku, po ostatnie poprawki. Jeśli chcecie dowiedzieć się czym są spady i pantony, czemu na tomik musicie czekać dwa miesiące i do czego przydaje się mikrofalówka, to panel właśnie dla Was.

"Drug-On" #4 już w prenumeracie!

Dodany przez: Zel - 2012-11-14 16:03:32 - 5056 unikalnych wyświetleń;

Zgodnie z tytułem newsa pragniemy przekazać Wam dobrą, wyczekiwaną przez wielu wiadomość. Otóż, począwszy od dnia dzisiejszego w sklepie Yatta.pl ruszają zamówienia na prenumeratę 4 tomu "Drug-Ona"!
Miłośnicy serii nie mogą przegapić kolejnych dramatycznych wydarzeń rozgrywających się na tajemniczej wyspie Dragon’s Beak.
Pamiętajcie, że zakup tomiku w tej formie będzie się wiązał z szybszą wysyłką oraz gratisem, więc warto z niej skorzystać.
Brać, wybierać, kupować i niczego nie żałować!

Mamy już 5 tom "Alicji w Krainie Serc"!

Dodany przez: Zel - 2012-11-13 15:38:50 - 4460 unikalnych wyświetleń;

Oto przed Wami najnowszy tomik przygód "Alicji w Krainie Serc"!
To już piąte spotkanie z tym zagubionym, uroczym dziewczęciem oraz wyjątkowo przystojnymi mieszkańcami Krainy Serc.
Tradycyjnie już, prace nad wysyłką ruszyły natychmiast po otrzymaniu przez nas świeżutkich tomików. W związku z tym, prenumeratorzy już niebawem będą mogli cieszyć się swoimi egzemplarzami. Zaś w ciągu kilku dni "Alicja" trafi także na półki empików oraz Waszych ulubionych sklepów z komiksami.

UWAGA!
Przypominamy także, że macie dzisiaj ostatnią okazję na zakup trzeciego tomu "Stigmaty" w prenumeracie. A pamiętajcie, że korzystanie z tej opcji zakupu przynosi sporo profitów - począwszy od najszybszej wysyłki, na upominku do każdego zamówionego egzemplarza skończywszy. Wszystkich gorąco zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

42. numer "Otaku" już jutro!

Dodany przez: Zel - 2012-11-05 14:44:18 - 14993 unikalnych wyświetleń;

To już drugi numer „Otaku” o zmienionej szacie graficznej i zawartości. I uwierzcie, że będzie co poczytać, bo jak zwykle przygotowaliśmy dla Was masę ciekawego materiału.
Na początek recenzje! Tym razem sporo tytułów z naszego rodzimego ryneczku. W tym romantycznie komediowe "Demon Maiden Zakuro" oraz przedstawiające życie hikikomorich "Welcome to N.H.K.". Na okoliczność polskiego wydania postanowiliśmy też odświeżyć Wam nieco mangową odsłonę "Soul Eatera". Ale to nie jedyny powrót znajomego tytułu - jeden z naszych recenzentów pokusił się o ocenę drugiego sezonu "Bakumana". Zaś miłośnicy poważniejszych pozycji powinni koniecznie sprawdzić tekst o "Vinland Saga".
Nie zapominamy też o Waszym ulubionym dziale "offroad"! Tym razem coś dla cosplayerów. W numerze znajdziecie nie tylko porady dla początkujących, ale także ciekawy wywiad z Katarzyną "Kairi" Siedlecką - dwukrotną laureatką drugiego miejsca w konkursie Euro Cosplay na MCM Expo w Londynie. Poza tym, dla miłośniczek działu modowego przygotowaliśmy tekst od czuwającej nad dobrym smakiem i stylem ubioru J-Fashion Police. Tradycyjnie także czeka na Was zestawienie top 10, tym razem traktujące o rozmiarach animowanych biustów.
Na koniec natomiast, świetna informacja dla wszystkich, którzy od miesięcy zalewali nas prośbami o plakaty. Doczekaliście się! Udało nam się i w tym numerze będziecie mogli znaleźć dwa duże plakaty z serii "Soul Eater" oraz "Stigmata"!
Poniżej zamieszczamy pełny spis treści.

SPIS TREŚCI:

Stałe działy:
4 Wstępniak
6 Newsy
12 FigureCorner
15 Nowości
81 OtakuCorner

Manga & anime:
18 Młodzi duszożerni - soul Eater
22 Ludzie, potwory i panny do wzięcia - Demon Maiden Zakuro
28 Kreacjonizm, ewolucja czy degradacja? - Aquarion Evol
32 Błękitna krew smakuje inaczej - Klan Poe
35 Zrzucić dramatyczną bombę! - Bakuman 2
38 Milioner spod mostu - Arakawa Under the Bridge
42 Wkładaj kombinezon i w drogę - Armored Trooper VOTOMS
46 Hikikomori, albo w dół i z powrotem - Welcome to the N.H.K.
50 Seks, kłamstwa i kiepskie adaptacje - Zetman
54 Swedish pagans - Vinland Saga

Kultura:
57 Nauka języka japońskiego
58 I jajko, i kura - Inspirująca i inspirowana
60 Kraina krzaków - Imperium znaków
62 Manga w krainie wódki - Komiks japoński w Polsce

Offroad:
64 J-Fashion Police
66 Wywiad z Katarzyną "Kairi" Siedlecką
70 Porady cosplayowe
72 Klasyfikacja tytułów
74 Top 10: Gdy rozmiar ma znaczenie
78 Nasuverse

Nowy tytuł - ujawniony!

Dodany przez: Naq - 2012-10-31 16:27:34 - 5581 unikalnych wyświetleń;

Zgodnie z zapowiedzią, ujawniamy pierwszy z szeregu tytułów, które ukażą się nakładem naszego wydawnictwa w pierwszej połowie 2013 roku. Tajemniczą serią jest... Rappa!
Opis mangi przedstawia się następująco: W gęstej i tłumiącej wszelkie dźwięki mgle, Arma i jej brat mieli nieszczęście spotkać grupę nikczemnych łowców głów. Grupa zebrała się, by pojmać banitę, za którego głowę wyznaczono nagrodę w wysokości aż stu milionów sztuk złota. Kim jest poszukiwany mężczyzna? I czy rzeczywiście można go pojmać?
"Rappa" to dwutomowa manga autorstwa Hideyuki Kikuchiego (znanego m.in. z serii "Vampire Hunter D"), a ilustrowana przez Kou Sasakurę.


Planowana premiera pierwszego tomu to luty 2013, zaś drugi (300-stronicowy!) tomik ukaże się w kwietniu. Już w tej chwili możecie złożyć zamówienie na prenumeratę, w której, prócz tomiku otrzymacie upominek. Warto też pamiętać, że kupując tomik w prenumeracie otrzymujecie darmową przesyłkę oraz przekazujecie 100% wartości tomiku bezpośrednio wydawnictwu Studio JG na zakup kolejnych tytułów.