Wyprzedaż mang z wydawnictwa Gentosha

Dodany przez: mbloch - 2021-08-30 14:47:47 - 955 unikalnych wyświetleń;

Dziś mamy dla Was bardzo ważną informację, dotyczącą części naszych starszych tytułów, a konkretnie mang z wydawnictwa Gentosha.

Jak pewnie pamiętacie, od kilku lat z publikacjami tego wydawnictwa nie było łatwo. Przez lata walczyliśmy, by usprawnić współpracę i w 2020 roku udało się przywrócić wydawanie dwóch zawieszonych tytułów („Acid Town” i „Demon Maiden Zakuro”). Niestety, okazało się, że sytuacja nigdy w pełni nie wróciła do normy, i mimo światełka w tunelu jakim było wydanie kilku kolejnych tomów, ponownie ścieramy się z istniejącymi wcześniej problemami.

W związku z powyższym, zdecydowaliśmy się na drastyczny, lecz konieczny krok. Wspólnie z wydawnictwem Gentosha postanowiliśmy uprościć model kooperacji i współpracować bezpośrednio ze stroną japońską - tak samo jak robimy przy tytułach innych wydawców.


Co to oznacza w praktyce?
Wygaszenie wszystkich dotychczasowych kontraktów z wydawnictwem Gentosha. Tym samym tylko do końca września (lub do wyczerpania zapasów) będziecie mogli nabyć następujące tytuły:
- Acid Town
- Axis Power Hetalia (nie dotyczy serii World Stars)
- Demon Maiden Zakuro
- Drug-on
- Rappa
- Ty i ja etc.

CZY WYCOFYWANE TYTUŁY ZNIKNĄ BEZPOWROTNIE?
Bardzo wiele zależy od nowych warunków współpracy. Wznowienie powyżej wymienionych mang wymagałoby od nas ponownego zakupu licencji, a jest to duży koszt (przy niektórych tytułach poniżej granicy opłacalności). Wiemy jednak, że martwicie się losem niezakończonych, powstających mang, więc poniżej znajdziecie dokładne podsumowanie naszych wstępnych ustaleń odnośnie wycofywanych tytułów:

- ACID TOWN – seria zostanie zakupiona od nowa i będzie kontynuowana.

- AXIS POWER HETALIA - seria zostanie zakupiona od nowa.

- DEMON MAIDEN ZAKURO - na razie dogoniliśmy wydanie japońskie, ale tytuł ten wydaje się być na nieoficjalnym hiatusie. Jeśli jednak seria zostanie zakończona w Japonii, będziemy chcieli kupić licencję od nowa i ją dokończyć.

- JEDNOTOMÓWKI BL - zostaną zakupione od nowa i ukażą się w nowym, poprawionym wydaniu (co oznacza powrót „Croquis” i „Liberty Liberty”, które zostały jakiś czas temu wycofane ze sprzedaży).

- RAPPA i DRUG-ON - te dwie serie mają niestety najmniejsze szanse na powrót, ponieważ od wielu lat ich sprzedaż jest poniżej naszych oczekiwań. Wydanie ich od nowa nie pokryłoby kosztów licencji, nie wspominając nawet o druku.

CO PRZYNIESIE PRZYSZŁOŚĆ?
Przez wiele lat chęć dokończenia otwartych serii i fakt, że bardzo nie chcieliśmy wycofywać z rynku starszych tytułów, powstrzymywały nas przed ruchem, na który właśnie się zdecydowaliśmy. Uważamy jednak, że obecnie jest to jedyne sensowne rozwiązanie, które nie dość, że pozwoli nam nareszcie dokończyć otwarte serie, to dodatkowo da nam dostęp do innych tytułów wydawnictwa Gentosha.

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za zapoznanie się z treścią tego opasłego newsa.