42. numer "Otaku" już jutro!

Dodany przez: Zel - 2012-11-05 14:44:18 - 15277 unikalnych wyświetleń;

To już drugi numer „Otaku” o zmienionej szacie graficznej i zawartości. I uwierzcie, że będzie co poczytać, bo jak zwykle przygotowaliśmy dla Was masę ciekawego materiału.
Na początek recenzje! Tym razem sporo tytułów z naszego rodzimego ryneczku. W tym romantycznie komediowe "Demon Maiden Zakuro" oraz przedstawiające życie hikikomorich "Welcome to N.H.K.". Na okoliczność polskiego wydania postanowiliśmy też odświeżyć Wam nieco mangową odsłonę "Soul Eatera". Ale to nie jedyny powrót znajomego tytułu - jeden z naszych recenzentów pokusił się o ocenę drugiego sezonu "Bakumana". Zaś miłośnicy poważniejszych pozycji powinni koniecznie sprawdzić tekst o "Vinland Saga".
Nie zapominamy też o Waszym ulubionym dziale "offroad"! Tym razem coś dla cosplayerów. W numerze znajdziecie nie tylko porady dla początkujących, ale także ciekawy wywiad z Katarzyną "Kairi" Siedlecką - dwukrotną laureatką drugiego miejsca w konkursie Euro Cosplay na MCM Expo w Londynie. Poza tym, dla miłośniczek działu modowego przygotowaliśmy tekst od czuwającej nad dobrym smakiem i stylem ubioru J-Fashion Police. Tradycyjnie także czeka na Was zestawienie top 10, tym razem traktujące o rozmiarach animowanych biustów.
Na koniec natomiast, świetna informacja dla wszystkich, którzy od miesięcy zalewali nas prośbami o plakaty. Doczekaliście się! Udało nam się i w tym numerze będziecie mogli znaleźć dwa duże plakaty z serii "Soul Eater" oraz "Stigmata"!
Poniżej zamieszczamy pełny spis treści.

SPIS TREŚCI:

Stałe działy:
4 Wstępniak
6 Newsy
12 FigureCorner
15 Nowości
81 OtakuCorner

Manga & anime:
18 Młodzi duszożerni - soul Eater
22 Ludzie, potwory i panny do wzięcia - Demon Maiden Zakuro
28 Kreacjonizm, ewolucja czy degradacja? - Aquarion Evol
32 Błękitna krew smakuje inaczej - Klan Poe
35 Zrzucić dramatyczną bombę! - Bakuman 2
38 Milioner spod mostu - Arakawa Under the Bridge
42 Wkładaj kombinezon i w drogę - Armored Trooper VOTOMS
46 Hikikomori, albo w dół i z powrotem - Welcome to the N.H.K.
50 Seks, kłamstwa i kiepskie adaptacje - Zetman
54 Swedish pagans - Vinland Saga

Kultura:
57 Nauka języka japońskiego
58 I jajko, i kura - Inspirująca i inspirowana
60 Kraina krzaków - Imperium znaków
62 Manga w krainie wódki - Komiks japoński w Polsce

Offroad:
64 J-Fashion Police
66 Wywiad z Katarzyną "Kairi" Siedlecką
70 Porady cosplayowe
72 Klasyfikacja tytułów
74 Top 10: Gdy rozmiar ma znaczenie
78 Nasuverse

Nowy tytuł - ujawniony!

Dodany przez: Naq - 2012-10-31 16:27:34 - 5708 unikalnych wyświetleń;

Zgodnie z zapowiedzią, ujawniamy pierwszy z szeregu tytułów, które ukażą się nakładem naszego wydawnictwa w pierwszej połowie 2013 roku. Tajemniczą serią jest... Rappa!
Opis mangi przedstawia się następująco: W gęstej i tłumiącej wszelkie dźwięki mgle, Arma i jej brat mieli nieszczęście spotkać grupę nikczemnych łowców głów. Grupa zebrała się, by pojmać banitę, za którego głowę wyznaczono nagrodę w wysokości aż stu milionów sztuk złota. Kim jest poszukiwany mężczyzna? I czy rzeczywiście można go pojmać?
"Rappa" to dwutomowa manga autorstwa Hideyuki Kikuchiego (znanego m.in. z serii "Vampire Hunter D"), a ilustrowana przez Kou Sasakurę.


Planowana premiera pierwszego tomu to luty 2013, zaś drugi (300-stronicowy!) tomik ukaże się w kwietniu. Już w tej chwili możecie złożyć zamówienie na prenumeratę, w której, prócz tomiku otrzymacie upominek. Warto też pamiętać, że kupując tomik w prenumeracie otrzymujecie darmową przesyłkę oraz przekazujecie 100% wartości tomiku bezpośrednio wydawnictwu Studio JG na zakup kolejnych tytułów.

Mamy dla Was kilka dobrych informacji o starych i nowych tytułach!

Dodany przez: Naq - 2012-10-30 23:29:00 - 3701 unikalnych wyświetleń;

Przygotowaliśmy dla Was całą masę informacji dotyczącą naszych najbliższych planów wydawniczych. A zatem, nie przedłużając, przejdźmy do rzeczy:

Po pierwsze - przedstawiamy kolejność najbliższych wydań tomików mang (na chwilę obecną):
Alicja w Krainie Serc #5
Drug-On #4
Stigmata #3
Vassalord #3
Demon Maiden Zakuro #3
Alicja w Krainie Serc #6
Vassalord #4
Drug-On #5

Po drugie - jak tylko otrzymamy wszystkie materiały do "Axis Powers Hetalia" #5, bierzemy się ostro do roboty, ale jak na razie nie możemy dokładnie powiedzieć, kiedy dokładnie ukaże się "Hetalia". W najgorszym wypadku zakładamy przełom lutego i marca 2013 r, ale mamy duże nadzieje, że tomik ukaże się szybciej.

Po trzecie - lada moment dotrą do nas dodruki wszystkich naszych mang - jeśli chcielibyście uzupełnić swoje mangowe biblioteczki, trzymajcie rękę na pulsie.

Po czwarte - W pierwszej połowie 2013 roku ukaże się 4-5 nowych tytułów. W negocjacjach postawiliśmy twardy warunek, aby otrzymać i akceptować wszystkie materiały od razu - tak jak ma to miejsce przy wydawaniu np. "Vassalorda". Oznacza to, że po ujawnieniu tytułów, które planujemy wydać, trzeba będzie trochę poczekać do ich faktycznego pojawienia się na sklepowych półkach, gwarantuje to jednak, by tomiki ukazywały się później w regularnych odstępach (tak jak właśnie "Vassalord" czy "Alicja").

W naszej nowej ofercie każdy powinien znaleźć coś dla siebie, gdyż w planach mamy m,in.: kryminał, romans, fantasy, seinen i komedię. Będą to znane serie, bardzo dobrze oceniane przez fanów, także mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni :)

Po piąte - na początku 2013 roku będziemy także wznawiać publikowanie "Kolekcji Otaku", w której znajdą się jednotomowe mangi, nie uwzględnione w powyższym zestawieniu.

A na koniec... Niespodzianka! Ponieważ bardzo nas prosiliście, już jutro, na naszym facebooku ujawnimy pierwszy z tytułów, który ukaże się na początku 2013 r. Pozostałe będą ujawniane w krótkich odstępach czasu.

Hetalia 5 nadchodzi!

Dodany przez: MateraC - 2012-10-29 16:09:12 - 3486 unikalnych wyświetleń;

"Kiedy Hetalia 5?", "Kiedy Hetalia 5?", "Kiedy Hetalia 5?"
Dostajemy bardzo dużo takich pytań i dziś możemy już zdradzić Wam tę tajemnicę. Planowana data premiery to przełom luty-marzec 2013. Czemu tak późno? - pytacie. A my odpowiadamy: na wszelki wypadek. Fani "Hetalii" doskonale znają tzw. "hetaliową klątwę", która ciąży nad wszystkimi tomikami tego tytułu i opóźnia wydanie każdego z nich. Jesli jednak uda nam się ją przechytrzyć, tomiki będą wcześniej :)

Zainteresowanych zakupem tomiku w przesprzedaży (wraz z bonusowym, limitowanym upominkiem) zapraszamy do sklepu Yatta.pl. Pamiętajcie, że kupując na yatta.pl, nie tylko wspieracie nasze wydawnictwo, ale także dbacie o własną wygodę, ponieważ manga przyjdzie do Was (z gratisikiem!) i nie będziecie musieli nigdzie po nią wychodzić!

W 42. numerze "Otaku"...

Dodany przez: MateraC - 2012-10-29 15:19:20 - 11593 unikalnych wyświetleń;

Nowy rozmiar i wygląd "Otaku" został przyjęty przez Was, bardzo ciepło za co dziękujemy. Cieszymy się, że nasza ciężka praca została doceniona. Jednak nie spoczywamy na laurach i zapowiadamy kolejny, 42. numer.
A co znajdziecie w środku? Recenzje takich tytułów jak: Soul Eater, Bakuman 2, Demon Maiden Zakuro, Welcome to the N.H.K., Arakawa Under the Bridge, Vinland Saga oraz wielu innych. Nowy numer (zgodnie z Waszymi prośbami na naszym facebooku) poszerzyliśmy o więcej informacji odnosnie cosplayu - prócz pierwszej części cyklu "porady cosplayowe", w numerze znajdziecie też wywiad z Katarzyną "Kairi" Siedlecką - reprezentantką Polski w Eurocosplayu. A na deser mamy dla Was artykuł o Nasuverse - uniwersum, które znacie nie tylko z serii Fate/Stay Night oraz recenzje aż trzech książek! Dodatkowo do numeru dodaliśmy dwa duże plakaty z mang: "Soul Eater" i "Stigmata"!

Magazyn możecie już zamawiać w prenumeracie w sklepie Yatta.pl.
Zapraszamy i miłej lektury!

Stigmata #2 gotowa do krucjaty!

Dodany przez: Zel - 2012-10-18 16:40:04 - 2538 unikalnych wyświetleń;

Zgodnie z zapowiedziami, "Stigmata #2" trafiła w dniu dzisiejszym do naszego magazynu. Prenumeratorzy mogą się spodziewać swoich egzemplarzy lada dzień. Natomiast półki sklepów z komiksami oraz salonów Empik zostaną zaopatrzone równie szybko.
Ale to nie wszystko! Swój własny tomik będziecie mogli nabyć już w tę sobotę, podczas konwentu Otakon na stoisku Yatta.pl.
Wszystkich Was gorąco zachęcamy zarówno do lektury najnowszego wydania "Stigmaty", jak również do odwiedzenia konwentowego stoiska.
Pamiętajcie też, że wciąż macie możliwość zamówienia "Stigmaty #3" w opcji prenumeraty. Finał i konkluzja przygód jednego z Czterech Jeźdźców Apokalipsy już niebawem!

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 ... Następny › Ostatni »