41. numer "Otaku" w natarciu!

Dodany przez: Zel - 2012-09-19 10:24:37 - 13355 unikalnych wyświetleń;

Jeszcze nie tak dawno temu, a konkretniej przy okazji 40. numeru "Otaku" poruszaliśmy kwestię biegnącego nieubłaganie czasu oraz zmian jakie ten bieg ze sobą niesie. I tak oto, przy okazji 41. numeru rzeczone zmiany weszły w życie z pełnym impetem!

Większy format oraz objętość, zupełnie odmieniona szata graficzna - właśnie z takim rynsztunkiem "Otaku" rusza na jesienną kampanię by podbić Wasze serca. I mamy nadzieję, że Wy także uznacie te zmiany za krok ku lepszemu. Prenumeraty wędrują już do rąk ich prawowitych właścicieli, zaś pierwsze egzemplarze powinny pojawiać się już na sklepowych półkach na terenie całego kraju.
Kupujcie, sprawdzajcie, czytajcie, a swoje opinie wyrażajcie na naszych stronach! Zmieniamy się dla Was, więc właśnie Wasze sugestie są dla nas bardzo istotne. Wyraźcie swoją opinię i pomóżcie nam tworzyć najlepszy magazyn o tematyce mangi i anime w Polsce.
Jak odnajdujecie nową formę "Otaku"?

41. numer "Otaku" już niedługo!

Dodany przez: Naq - 2012-09-06 17:51:34 - 15758 unikalnych wyświetleń;

Już niebawem kolejny numer „Otaku” trafi do rąk prenumeratorów i na sklepowe półki na terenie całej Polski. I to nie byle jaki, bo będzie to nowe, odświeżone, większe i grubsze "Otaku"! Nowy rozmiar (A4), więcej stron (aż 80!), oprawa klejona (z obrazkiem "do skompletowania" na grzbiecie) i przede wszystkim - nowa szata graficzna.
A co znajdziecie w środku? Jeszcze większą ilość recenzji i tekstów z działu "offroad". Jako temat numeru pojawi się anime "Vampire Knight", które możecie oglądać dzięki AXN Spin. Prócz tego przyjrzeliśmy się "Vassalordowi", "Fate/Zero", "Another" oraz "Senki Zesshō Symphogear". Rzuciliśmy okiem na "Devilmana" i "Drifters" - mangi stworzone przez jednych z najlepszych mangaków - Go Nagaia i Kouty Hirano. Ciekawie jest też w dziale "offroad", gdzie znajdziecie między innymi - sylwetkę znanej seiyū - Megumi Ogaty, raport o polskich mangowych wydawnictwach, artykuł o produkcjach typu live action, a także wywiad z Pauliną Ślusarczyk - tłumaczką mang współpracującą ze Studiem JG.
Poniżej pełny spis treści, który zdradzi zainteresowanym całkowitą zawartość numeru.SPIS TREŚCI:

Stałe działy:
4 Wstępniak
6 Newsy
12 FigureCorner
14 Nowości
80 OtakuCorner

Manga & anime:
18 Zmierzch wampirów - Vampire Knight
24 Umieram ze śmiechu - Another
27 Moe wars - Sora no Woto
30 Romeo, czemu jesteś jaskiniowcem? - Wild Rock
33 Listen to my song! - Senki Zesshō Symphogear
36 Uczta dla wron - Fate/Zero
39 Wampir, ogórek, katolik i królik - Vassalord
44 Z diabłem sprawa - Devilman
47 Na tapczanie siedzi leń... - Yurumates 3D
50 Through The Fire And Flames - Drifters

Kultura:
53 Japoński z Otaku
54 Co gryzie Porandojina? - Japoński nie gryzie!
56 Królik po pekińsku - Czerwone Króliki
58 Megumi Ogata – baba z jajami
60 Kalejdoskop mody cz. 3

Offroad:
62 Wywiad z Pauliną Ślusarczyk
66 Mech mechowi nierówny
69 Rynek mangowy w Polsce
72 Na żywo, bez znieczulenia
74 Wchód vs. Zachód
76 Wyboista droga do sławy
78 Top 10: Wrogowie


Pamiętajcie, że nadchodzący, najnowszy numer magazynu "Otaku" będzie numerem wyjątkowym! Po wakacjach zrobiliśmy gruntowne porządki i ruszamy z ofensywą nowości. Większy format, powiększona ilość stron, klejenie na grzbiecie oraz nowa, odmieniona oprawa graficzna. Z resztą, nie ma się co tutaj rozpisywać, zobaczcie sami!Terminarz Studia JG - wrzesień/początek października

Dodany przez: Zel - 2012-09-04 16:22:40 - 14316 unikalnych wyświetleń;

Nie da się ukryć, że wakacje już za pasem. Ubywa nam słonecznych dni, zaś jesień niebawem na dobre zagości za oknami. W taki czas najlepiej jest usiąść wygodnie w domowym zaciszu i zagłębić się w lekturze, najlepiej rozgrzewając się przy tym zależnym od preferencji ciepłym napojem.
W związku z tym, przygotowaliśmy dla Was listę nowości wydawniczych planowanych przez nas na ten przejściowy okres. Oto kilka istotnych i wyczekiwanych przez wielu z Was dat.

Najbliższe premiery:
"Alicja w Krainie Serc" #4 - 10 września
"Alicja w Krainie Serc" #1 (dodruk) - 12 września
"Otaku" #41 - połowa września
"Vassalord" #2 - przełom wrzesień/październik
"Demon Maiden Zakuro" #2 - przełom wrzesień/październik

Pamiętajcie też, że kiedy ogłaszamy datę wydania nowego tytułu zaczyna tykać zegar odliczający czas do zamknięcia oferty prenumerat! Dlatego warto trzymać rękę na pulsie i skorzystać z okazji, póki jeszcze jest na to czas.

Warto też nadmienić, że nadchodzący, najnowszy numer magazynu "Otaku" będzie numerem wyjątkowym! Po wakacjach zrobiliśmy gruntowne porządki i ruszamy z ofensywą nowości. Większy format, powiększona ilość stron, klejenie na grzbiecie oraz nowa, odmieniona oprawa graficzna. Z resztą, nie ma się co tutaj rozpisywać, zobaczcie sami!Jednocześnie chcielibyśmy zapewnić wszystkich, którzy zamówili prenumeratę na kolejne numery "Otaku", że pomimo zmiany ceny okładkowej magazynu nie będą musieli nic dopłacać.

Uwaga, nadchodzą zmiany!

Dodany przez: Zel - 2012-08-29 12:13:51 - 13843 unikalnych wyświetleń;

Większość z Was zapewne jest już świadoma nowości, które nadejdą wraz z premierą najnowszego numeru "Otaku".
Póki co, szczegóły chcemy jeszcze utrzymać w tajemnicy, ale możecie być pewni, że będzie więcej, lepiej i ładniej! Staramy się dla Was, i choć wrzesień posępnie skrada się by odebrać Wam wakacje to spróbujemy jakoś tę niefortunną porę osłodzić.
Póki co, zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, który zamieściliśmy na naszym koncie w serwisie YouTube. Zobaczcie jak "Otaku" zmieniało się przez lata.
Trzymajcie ręce na pulsie, więcej szczegółów już niebawem!

I nadszedł dzień... "Stigmata" przybyła!

Dodany przez: Zel - 2012-08-13 12:06:45 - 13361 unikalnych wyświetleń;

I oto nadszedł dzień, i Stigmata trafiła do naszych magazynów.
A dobra nowina poniosła się wszem i wobec, że prenumeratorzy już wyczekiwać mogą swoich egzemplarzy. Półki zaś sklepowe niebawem zalśnią pyszniącą się bielą okładek.
I było to dobre.
A teraz bardziej po ludzku, już bez pokrętnych stylizacji. Wyczekiwana przez wielu z Was Stigmata dotarła! Tomik prezentuje się naprawdę znakomicie, i żadne zdjęcie nie odda w pełni staranności z jaką wykonana jest okładka. W środku, także będziecie mieli na czym zawiesić oko.
Innymi słowy, gorąco polecamy!
Natomiast, dla wszystkich niedowiarków podajemy link do facebooka Studia JG, pod którym kryją się pierwsze strony mangi. Sprawdźcie sami!

UWAGA! Nabór redaktorów do "Otaku"

Dodany przez: Naq - 2012-08-07 12:52:02 - 18733 unikalnych wyświetleń;

Kilka pytań na początek: Czy lubisz pisać? Uważasz że jesteś w tym dobry/dobra? Niestraszne Ci takie sformułowania jak „deadline” i „korekta”? Zaprezentuj przed nam swoje umiejętności, a kto wie – może już niedługo razem z nami będziesz mógł/mogła współtworzyć magazyn „Otaku”!

Oficjalnie ogłaszamy wielki nabór do naszej redakcji! Czekamy na recenzje mang, anime i gier, a także felietony związane z Japonią (kulturą, historią, muzyką). Prace powinny liczyć od 6000 do 9000 znaków. Teksty, które uznamy za najlepsze zostaną opublikowane na łamach magazynu „Otaku”. Prace prosimy zapisywać w formacie doc i wysyłać na adres: recenzje@otaku.pl. W mailu prosimy podać swoje dane.

Potrzebujemy właśnie Ciebie! Nie czekaj, chwytaj za pióro/klawiaturę/ołówek/kredki świecowe (niepotrzebne skreślić) i pisz!

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 ... Następny › Ostatni »