Wesołych Świąt

Dodany przez: Yanek - 2010-04-03 12:09:47 - 16486 unikalnych wyświetleń;


W imieniu całej redakcji pragniemy życzyć wszystkim naszym czytelnikom, współpracownikom i kontrahentom wesołych Świąt Wielkanocnych.

Jan Godwod & Katarzyna Bogdan

[Prima Aprilis] Mangowy Nobel 2007 już wkrótce od Studia JG

Dodany przez: Yanek - 2010-04-01 00:52:19 - 14679 unikalnych wyświetleń;

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozbudowania oferty mangowych tytułów wychodzimy na przeciw wszystkim fanom ambitnej kreski. W pierwszej kolejności nakładem naszego wydawnictwa ukaże się nagrodzona w 2007 roku Mangowym Noblem manga „Azer” Nesiba Nesibzade. Autobiograficzna historia opisująca młodość i miłość Nesa, rozpoczynająca się w momencie upadku Azerbejdżańskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, czyli 18 września 1991 roku. Mieszkając w graniczącej z Iranem Astarze, syn partyjnego dygnitarza widzi rozpad systemu wartości, w jakim był wychowywany, i szybkie zastąpienie go nieznanym kapitalizmem oraz światem idei zawartych w napływającej z Iranu religii muzułmańskiej. Nes stawia czoła naśmiewającym się z niego kolegom, aż któregoś dnia poznaje swego najlepszego przyjaciela, Amira. Amir, w przeciwieństwie do Nesa, to chłopak zamknięty w sobie, z ubogiej rodziny, syn rzeźnika i praczki. Wtedy też po raz pierwszy Nes odkrywa prawdę drzemiącą w jego sercu – jest homoseksualistą.

„Zwiastun nowej epoki w yaoi!”, „Dzieło na miarę naszych czasów!” krzyczały nagłówki „Anime Landu”, „Nipponii” i „Newtypa”. Same recenzje były niezwykle pozytywne i wyjątkowo entuzjastyczne. Widać, że mamy do czynienia z wybitnym dziełem i nieprzeciętnym twórcą. Ja sam urzeczony byłem poziomem dramatyzmu przekazanym na kartach tej mangi. Między innymi dlatego zdecydowałem o jak najszybszym wydaniu tego tytułu przez Studio JG – „Azer” trafia do sprzedaży na początku maja.

Na wrzesień spodziewana jest publikacja „Maguro-o kyacchisuru gakujutsu” („Kursu połowu tuńczyka” - przyp. tłum) autorstwa Nesiba - adaptacja kultowej epopei Wanabe Nihonjina (książka została wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Waneko w 2008 roku).
Poniżej specjalnie dla czytelników Otaku jeden z pierwszych projektów okładki jaki dostałem od Nesiba w zeszłym tygodniu podczas Targów Książki Dziecięcej w Bolonii. Otrzymaliśmy od niego kilka takich podpisanych ilustracji - wszystkich zainteresowanych otrzymaniem ich, prosimy o kontakt z mailem konkurs_maguro@otaku.pl.

Konkursowa przedsprzedaż Hetalii jeszcze do 15 marca

Dodany przez: Yanek - 2010-03-03 22:05:22 - 7840 unikalnych wyświetleń;

W związku z wieloma prośbami informujemy, iż przedłużyliśmy okres składania zamówień na prenumeratę drugiego tomu Hetalii do 15 marca. Prenumerata tomiku zaplanowana jest w tygodniu między 5 a 9 kwietnia. Wszystkie osoby, które zamówią drugi tom Hetalii do 15 marca mają gwarancje na otrzymanie Hetalii w pierwszej kolejności, przed sklepami komiksowymi oraz salonami Empiku.

"Acarya" - już w sprzedaży

Dodany przez: Yanek - 2010-02-14 19:12:35 - 6307 unikalnych wyświetleń;

Dziś do sprzedaży trafia najnowsze dzieło autorstwa Vanitachi (współautorki takich hitów jak: "Akatsukiss" czy "Notes") - pierwszy tom "Acaryii"

Aby obalić cesarza – tyrana, Maya musi na Ziemi pewną zleconą jej misję. Problem w tym, że raczej nie lubi ludzi i nie potrafi odnaleźć się w ich realiach. Kama też nie lubi ludzi. Nie cierpi ich. Nienawidzi całego świata, który najwyraźniej istnieje tylko po to, by psuć jej nerwy. Kamę i Mayę łączy przeświadczenie, że potrzebne są zmiany. Bardzo poważne zmiany. Ale współpraca rozwydrzonej licealistki i Posłańca Sił Powietrza prędzej czy później doprowadzi do katastrofy – bo walka z bylejakością może być niebezpieczna, a prawo grawitacji lubi się mścić.„Acarya” jest opowieścią o życiowych nieudacznikach: undergroundowym zespole punkowym, który nie radzi sobie ze sprytniejszą konkurencją, bezrobotnym, nieszczęśliwie zakochanym prawniku, próbującym zapić smutki, dziewczynie, która nie mieści się w drzwiach, ale pragnie zostać gothic lolitką czy jednej wyjątkowo irytującej pannie, gotowej sprzedać duszę za napisanie dobrego wiersza. Oraz – o wielkiej szansie, jaką niebo im zesłało (lub diabli nadali): o miłości, jakiej nie znał świat…

Ponad 170-stronicowy tomik można nabyć w internetowym sklepie wydawnictwa yatta.pl

Tłumacz poszukiwany

Dodany przez: Yanek - 2010-01-14 14:44:00 - 13675 unikalnych wyświetleń;

Wydawnictwo Studio JG, poszukuje:

Tłumacza języka japońskiego

Obowiązki:
 • Praca przy tłumaczeniu materiałów publikacji komiksowych z języka japońskiego na język polski
 • Praca przy tłumaczeniu tekstów ofert z języka japońskiego na język polski i z języka polskiego na język japoński
Oczekujemy:
 • Min. średniego wykształcenia
 • Biegłej znajomości języka japońskiego w mowie i piśmie
 • Biegłej znajomości środowisk Windows Vista / XP
 • Biegłej znajomości środowisk Microsoft Word / Open Office
 • Zaangażowania, samodzielności, dokładności, komunikatywności
Mile widziane:
 • zainteresowania komiksem japońskim i/lub animacją
 • doświadczenie związane z pracą tłumacza
 • znajomość języka angielskiego bądź francuskiego na poziomie przynajmniej średnim
Oferujemy:
 • Pracę nad tłumaczeniem mang i tekstów ofertowych
 • Luźne godziny pracy
Forma zatrudnienia:
 • umowa o dzieło

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie ofert (CV, list motywacyjny + portfolio) do 30 stycznia 2010 roku pocztą elektroniczną na adres: rekrutacja@studiojg.pl. W temacie e-maila prosimy o wpisanie hasła „Tłumacz z japońskiego”.

Druga Hetalia w prenumeracie!

Dodany przez: Yanek - 2010-01-07 17:27:03 - 8502 unikalnych wyświetleń;

Od dziś w sklepie Yatta.pl zamawiać można prenumeratę drugiego tomu mangi "Axis Powers Hetalia".
Wynosząc lekcje z pracy nad pierwszym tomem oraz bogaci w doświadczenia związane z wysyłką olbrzymich ilości komiksów w bardzo krótkim czasie dokonaliśmy kilku modyfikacji oferty przedsprzedaży w porównaniu do wariantu dostępnego przy 1 tomie.

Prenumerata drugiego tomu Hetali to:
» Gwarancja priorytetowej dostawy - wszystkie tytuły dostępne w prenumeracie będą rozsyłane na kilka dni wcześniej nim trafią do sklepów - chcemy aby zobowiązanie jakiego się podejmujemy miało wyjątkowy charakter - dlatego też nie powtórzy się sytuacja z zeszłego roku gdy Hetalie nabyć można było zaraz po premierze. Kupując w prenumeracie masz gwarancje, że otrzymasz nasz tytuł w pierwszej kolejności.

» Przesyłka wliczona w cenę - kupując produkty w prenumeracie nie łączysz ich z resztą swojego zamówienia - pozostałe produkty zostaną wysłane niezwłocznie po dokonaniu płatności - prenumeraty będą oczekiwać na swoją publikacje. Dzięki temu systemowi unikniemy mieszania zamówień oraz ułatwimy pracę działowi wysyłki wprowadzając ujednolicenie dużej liczby zamówień wysyłanych w krótkim okresie czasu.
Warto zauważyć, iż przesyłka kurierem UPS kosztuje tyle samo co przesyłka pocztowa!

» Oferta specjalna - prenumerata to także szansa na nagrody. Kupując mangę w prenumeracie bierzesz udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Do wylosowania przeznaczyliśmy: japoński tomik, 20 figurek oraz 100 przypinek.

» Niższa cena - prenumerata to także najniższa z możliwych cen! Jednak musisz się śpieszyć! Oferta prenumeraty jest limitowana czasem jak i ilością dostępnych w niej egzemplarzy!

Mangę możesz nabyć w trzech wersjach:
» Prenumerata: Axis Powers Hetalia #2 (wysyłka UPS)
» Prenumerata: Axis Powers Hetalia #2 (wysyłka poczta priorytet)
» Prenumerata: Axis Powers Hetalia #2 (odbiór osobisty)

« Pierwszy ‹ Poprzedni ... 285 286 287 288 289 290 291 292 293 Następny › Ostatni »